Naga MarketsFacebook logoChristian Catalini jest znanym wykładowcą MIT. Teraz zmienia barwy klubowe i zaczyna współpracę z Facebookiem. Ten ekonomista – dobrze znający temat kryptowalut i tokenów – ma ponoć stać za projektem cyfrowej waluty portalu.

O nowym wpisie w CV Cataliniego poinformował Coindesk. Sam najbardziej zainteresowany nie skomentował newsa. Jego transfer świetnie wpisywałby się jednak w ostatnie działania Facebooka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Imponujące CV

Catalini jest dziś znanym naukowcem, który zajmuje się m.in. ekonomią kryptowalut i tokenów. Rok temu we współpracy z profesorem Joshua Gansem z Uniwersytetu w Toronto przygotował nawet interesujący raport na temat wartości tokenów kryptograficznych.

Niedawno Catalini – tym razem tworząc koedukacyjne trio z Susan Athey i Catherine Tucker ze Stanforda – napisał pracę, która dotyczy rozbieżności między deklarowanym przez konsumentów zainteresowaniem ochroną prywatności a ich rzeczywistymi działaniami i motywacjami.

W 2013 roku Catalini otrzymał tytuł doktora w zarządzaniu strategicznym na University of Toronto.

Tajemnicze plany Facebooka

O kryptowalucie Facebooka mówi się już od dobrych kilku miesięcy. Problem polega jednak na tym, że jak na razie nikt z zarządu firmy oficjalnie nie potwierdził tych pogłosek. Mimo tego media cytowały już anonimowe źródła, które przedstawiały szczegóły projektu.

Choć nawet w tych szczegółach są nieścisłości. Jedni uważają bowiem, że firma chce stworzyć cyfrową walutę, która ma działać na bazie komunikatora WhatsApp, facebookowego Messengera i Instagrama. Ponoć przesyłanie środków miałoby odbywać się za pomocą wiadomości tekstowych. Proste i przyjemne, do tego mogłoby pomóc w adopcji kryptowalut. Nie do końca wiadomo jednak, czy projekt będzie kierowany do użytkowników portalu z całego globu, czy tylko – jak sugerują niektórzy – Indii.

Ponoć prace zespołu ds. projektu są na tyle tajne, że pracuje on w osobnym budynku, do którego dostęp jest możliwy za pomocą specjalnych wejściówek. To dbanie o tajemnice firmy może wręcz mocno dziwić i tylko napędza zainteresowanie mediów i wielu fanów nowinek technologicznych. Co dokładnie przygotowuje Facebook? Dowiemy się zapewne wkrótce…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here