Naga MarketsEkspert Glassnode: moje wskaźniki wskazują na 10-krotny wzrosty ceny bitcoinaRafael Shultze-Kraft z Glassnode podzielił się kilkoma wskaźnikami dotyczącymi rynku BTC, które jego zdaniem sugerują, że kryptowaluta w przyszłości bez problemu osiągnie sześciocyfrowy próg cenowy.

  • Ekspert Glassnode sugeruje, że bitcoin zdrożeje aż 10-krotnie. Wyliczył to na bazie np. wskaźnika NUPL.
  • Dziś wielu analityków zastanawia się, kto napędzi nową bańkę: czy duże firmy, czy ponownie mniejsi inwestorzy.

Ekspert Glassnode o BTC

Rafael Schultze-Kraft, CTO agregatora danych z rynku kryptowalut, Glassnode, opisał szereg wskaźników rynkowych bitcoina. Jego zdaniem na tej bazie można już oszacować, że cyfrowa waluta zdrożeje i to aż 10-krotnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
9 grudnia Schulze-Kraft opublikował na Twitterze wątek stanowiący podstawę jego optymistycznych prognoz, przedstawiając sześć „najważniejszych wskaźników rynkowych w łańcuchu, które obecnie utrzymują się na tym samym poziomie, co na początku 2017 r.”. Jak dodał, “większość wskaźników jest daleko od szczytu. Jeśli [na rynku] coś rozwinie się w stylu z 2017 r., zobaczymy 10-krotny wystrzał [kursu]”.

 

Zauważył, że niezrealizowany zysk/strata netto bitcoina (NUPL) (to „różnica między niezrealizowanymi zyskami i stratami”) wzrósł do 78 proc. ATH z 2017 roku. Podobne zjawisko zaszło w 2017 r. Jeśli ten sam scenariusz się powtórzy, Kraft szacuje, że cena bitcoina może osiągnąć pułap 286 000 USD w czasie kolejnej bańki.

Z kolei wskaźnik Z-Score MVRV bitcoina – który ma na celu określenie tego, kiedy bitcoin jest “zawyżony/niedowartościowany w stosunku do jego “wartości godziwej”” – obecnie wynosi 34 proc. swojego najwyższego poziomu w 2017 r.. I podobnie, gdyby schemat miał się powtórzyć, zdaniem Kraft-Schulze bitcoin będzie warty za pewien czas 240 000 USD.

Nową bańkę napędzą…

Grayscale Investments, prawdopodobnie największy i najbardziej wpływowy fundusz kryptowalutowy na świecie, opublikował ostatnio też wyniki ankiety przeprowadzonej w zeszłym miesiącu, która mierzyła nastroje społeczne, wiedzę i adopcję dot. bitcoina wśród nowych akredytowanych inwestorów. Zdaniem firmy dalszą hossę na BTC napędzą młodzi inwestorzy, który wolą BTC od złota.

Inni eksperci są zdania, że wzrosty zapewnią duże firmy, które zaczęły skupować kryptowaluty. Przykładem są Square czy Microstrategy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here