Naga Marketscena bitcoina eksplodujeAnalityk rynku kryptowalut i gospodarz programu CNBC Cryptotrader, Ran Neuner, stwierdził, że cena bitcoina (BTC) “wkrótce eksploduje”. Swoją prognozę przedstawił w tweecie 7 października.


Neuner podkreślił swoją pewność w stosunku do tego, że cena bitcoina wzrośnie przyznaniem się, że kupił bitcoina dla swoich rodziców. Rajd cenowy mógłby być związany z długo oczekiwaną decyzją Komisji ds. Bezpieczeństwa i Giełd (SEC) w sprawie kilku aplikacji Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) związanych z btc.

Dlaczego “up”?

Wyjaśniając swoje optymistyczne prognozy, analityk wskazał na fakt, że w zeszłym roku skok ceny wiodącej kryptowaluty od “6 691 $ (11 listopada) do 20 000 $ (17 grudnia)” był  możliwy “na podstawie oczekiwania i uruchomienia rozliczenia kontraktów terminowych BTC.”

Po otrzymaniu potwierdzenia od amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC), że Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CME) mogą wprowadzić kontrakty futures na bitcoine, CBOE jako pierwsze zrealizowało  swój cel 11 grudnia, podczas gdy CME rozpoczęło to robić wkrótce po 17 grudnia. Zbiegło się to z historycznym rekordem cenowym btc w wysokości 20 000 $.

Teraz Neuner dokonuje paraleli z oczekiwaną decyzją SEC w sprawie pierwszych ETF bitcoina. Twierdził, że taki  ETF jest “znacznie większą transakcją” niż kontrakt terminowy, ponieważ “wymaga rzeczywistego zakupu BTC”.

Nowa era dla rynku?

Wiele wskazuje na to, że ETF bitcoina może pomóc kryptowalutom dotrzeć do większej liczby inwestorów. Jeśli wymieniono by go na regulowanej giełdzie w USA, fundusz ETF mógłby potencjalnie popchnąć walutę cyfrową do szerszego grona na Wall Street.

Podczas gdy SEC niedawno zaplanowało ostateczny termin 5 listopada, na przeglądanie  aplikacji dot. ETF od trzech różnych wnioskodawców, efekty uruchomienia ETF na btc są przedmiotem debaty.

Pod koniec lipca tego roku SEC odrzuciła wniosek o fundusz ETF bitcoina od braci Tylera i Camerona Winklevossów i to po raz drugi, po wcześniejszym odrzuceniu w marcu 2017 r. Wkrótce po tej decyzji, komisarz SEC Hester M. Peirce złożyła oświadczenie o oficjalnym sprzeciwie. Peirce zasugerowała, że odrzucenie prawdopodobnie “zahamuje” instytucjonalizację rynku BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here