Naga MarketsKontrakty ETFRic Edelmana, założyciel firmy doradczej Edelman Financial Engines, twierdzi, że bitcoinowe ETFy na pewno zostaną zaakceptowane przez SEC. Pytanie brzmi tylko: “kiedy?”.

Edelman stwierdził, że jest “praktycznie pewny”, że ETF powstanie, ale społeczność BTC musi sobie poradzić z pewnym problemem:

“Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma uzasadnione obawy, które rynek musi jej pomóc przezwycieżyć, ale jestem przekonany, że tak się stanie i w końcu zobaczymy bitcoinowe ETF (…).”

ETF bitcoina jest postrzegany przez niektórych jako “święty Graal” dla kryptowalut, a jego powstanie jest ich zdaniem równoznaczne z nową falą hossy, która sprowadzi na rynek inwestorów instytucjonalnych z ogromnym kapitałem.

SEC wyraziło jednak wcześniej swoje obawy dotyczące “braku bezpiecznego łańcucha dostaw oraz zarządzania w zagranicznych platformach handlowych”.

BTC jak złoto

Edelman dalej stwierdził, że stawia bitcoina w tej samej kategorii co ropa naftowa i złoto, które, jak powiedział, są “aktywami globalnie notowanymi poza zasięgiem SEC”.

Firma Edelman Financial Engines, założona w 2018 r., powstała w wyniku fuzji firm doradczych Edelman Financial Services, LLC Financial Engines Advisors, L.L.C. Edelman Financial Engines i działa jako firma doradztwa finansowego, podobno mająca 205 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach.

Niedawno Tom Lydon, redaktor naczelny ETFTrends.com, oświadczył, że zauważył głębokie zainteresowanie w bitcoinowymi ETF. Dodaje, że “cały czas rozmawiamy z doradcami, 74 procent twierdzi, że rozmawiało z klientów o ich zainteresowaniu bitcoinem.”

W styczniu Chicago Exchange Options Exchange, wraz z firmą inwestycyjną VanEck i finansową firmą SolidX, ponownie złożyło wniosek do SEC o powstanie “ETF Bitcoin”, który wcześniej wycofało. Rzecznik prasowy CBOE powiedział portalowi Cointelegraph, że decyzja o wycofaniu wniosku była wynikiem “zamknięcia” rządu USA.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W tym roku ma wystartować Bakkt – platforma aktywów cyfrowych. Potwierdził to dyrektor generalny Intercontinental Exchange (ICE). Także ten ruch może także sprowadzić na rynek kryptowalut dużych inwestorów. Czy będzie to oznaczało początek nowej hossy? Jest to całkiem realne. Pozostaje czekać i śledzić rozwój wypadków.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here