Naga Markets


W roku 2019 upłynie dokładnie 10 lat od zakończenia Światowego Kryzysu Finansowego w 2009 roku. Będzie to również najdłuższy okres ekspansji gospodarczej, przewyższający boom internetowy z lat 1991-2001.

Jak długo będzie trwał obecny boom?

Rozkwit gospodarczy lat 90-tych napędzany był przez Internet. Ekonomiczne ożywienie napędzane jest przez historycznie niskie stopy procentowe i kredyty. Wielu inwestorów i ekonomistów twierdzi, że sytuacja ta nie może jednak przetrwać zbyt długo.

Symptomy końca boomu gospodarczego

Rok 2018 należy do najbardziej niestabilnego roku na giełdzie od czasu recesji, co w konsekwencji może się okazać, że kryzysy giełdowe będą bardziej prawdopodobne.

Źródło: CNBC

Duże wahania na rynku nie stanowią jednak tylko jednego powodu, dla których najwięksi na świecie menedżerowie funduszy hedgingowych i czołowi ekonomiści przewidują krach w 2019 roku. Inną przesłanką jest wzrost stóp procentowych.

Wpływ Kryzysu Gospodarczego na stopy procentowe

Szybki wzrost gospodarczy Stanów Zjednoczonych przyczynił się do podniesienia przez Rezerwę Federalną stopy procentowej aż ośmiokrotnie od 2015 roku. Jednak w miarę jak USA zbliża się do pełnego zatrudnienia, istnieje zwiększone ryzyko wzrostu inflacji i cen konsumpcyjnych.

Podnoszenie stóp procentowych jest strategią mającą na celu ograniczanie wzrostu inflacji. Zwiększenie kosztów kredytu i uczynienie oszczędzania bardziej atrakcyjnym powoduje zachwianie równowagi między wydatkami a oszczędnościami ludzi.

Takie podejście może stanowić pewne zagrożenie. Niższe wydatki konsumpcyjne mają negatywny wpływ na dochody przedsiębiorstw zorientowanych na konsumentów. Zmniejszające się przychody powodują zawężenie wydatków zarówno w obszarze konsumentów, jak i przedsiębiorców. Jednocześnie, wyższe stopy procentowe utrudniają słabszym finansowo spółkom wywiązywanie się z zaciągniętych zobowiązań.

W błędnym cyklu, który może doprowadzić do kurczenia się gospodarki, spadku cen akcji i krachu na giełdzie, nie dziwi fakt, że w ciągu ostatnich 40 lat podwyżki stóp procentowych poprzedziły ponad 10 recesji gospodarczych.

Źródło: Forbes

Prognoza ekspertów wieszczy 70% krach na giełdzie

Niestabilność finansowa i rosnące stopy procentowe są dla wiodących inwestorów i ekonomistów najważniejszym sygnałem ostrzegawczym przed zbliżającym się krachem na giełdzie.

Według Paula Tudora Jonesa, uznawanego za jednego z najlepszych menadżerów funduszy hedgingowych : “Mamy najsilniejszą gospodarkę od 40 lat, przy pełnym zatrudnieniu. Chociaż nastrój jest euforyczny, jest nietrwały i wiąże się z kosztami takimi jak bańki na akcjach i bańki kredytowej”.

Scott Minerd, Prezes ds. Inwestycji i dyrektor ds. Globalnych Inwestycji w Guggenheim Partners, prognozuje 40-procentową korektę na giełdzie, podczas gdy ekonomista Ted Bauman uważa, że może ona spaść o 70%.

W rezultacie, doradca finansowy CIA oraz Ministerstwa Obrony i wywiadu USA Jim Rickards twierdził, iż najlepszym scenariuszem jest spadek o 70%.

W jaki sposób Traderzy mogą czerpać korzyści

Przy dużej niestabilności na giełdzie można zebrać wspaniałe gratyfikacje, a zastosowanie odpowiednich instrumentów finansowych udostępni traderom osiągnięcie zysków zarówno na rynkach zwyżkujących, jak i zniżkujących.

Kontrakty CFD na akcje i indeksy umożliwiają zarabianie na wzrostach i spadkach kursów. Te niezwykle przyjazne traderom instrumenty finansowe mogą zamienić każdy potencjalny krach giełdowy w zysk a przede wszystkim pozwalają zabezpieczyć istniejące inwestycje, aż do momentu odwrotu tendencji rynkowych do pozycji krótkich na giełdzie. Należy jednak pamiętać, że niestabilne rynki mogą powodować wyższe ryzyko, dlatego niezbędne jest właściwe zarządzanie ryzykiem i ochrona z tytułu zmienności.

Ujawnienie Ryzyka: Ten materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Nie ma gwarancji dokładności ani kompletności informacji zawartych w materiale, a każda osoba działająca na jego podstawie robi to wyłącznie na własne ryzyko. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym .

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here