Naga MarketsEkopol Górnośląski Holding, wiodący dostawca technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw, podpisał umowę z firmą Max Streicher SpA, wykonawcą dwóch z trzech tłoczni gazu budowanych w związku z projektem Baltic Pipe. W ramach umowy Ekopol jest odpowiedzialny za regularne dostawy oleju napędowego, wdrożenie i nadzorowanie podpiętego do zbiorników paliwa autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl przy budowie tłoczni w Gustorzynie.  Umowa obowiązuje do końca marca 2022 r. z możliwością przedłużenia, w przypadku wydłużenia prac inwestycji.

Baltic Pipe jest strategicznym projektem o charakterze międzynarodowym, mającym na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski. Projekt jest realizowany przez GAZ-SYSTEM przy współpracy z firmą Energinet – duńskim operatorem systemu przesyłowego.  Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. Równocześnie Baltic Pipe pozwoli na przesył gazu z Polski do Danii.

Projekt wiąże się m.in. z rozbudową i modernizacją polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego, za którego część odpowiada kontrahent Ekopolu, Max Streicher SpA. Jest to podmiot z wieloletnim doświadczeniem w budowie rurociągów i instalacji, od 2002 r. współpracujący z największymi włoskimi koncernami naftowo-gazowymi. Firma z Parmy wygrała dwa przetargi o łącznej wartości prawie 500 mln zł: na rozbudowę tłoczni gazu w Goleniowie oraz budowę tłoczni gazu w Gustorzynie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy brać udział w projektach o istotnym znaczeniu w skali międzynarodowej. Ekopol będzie wyłącznym dostawcą oleju napędowego przy projekcie budowy tłocznie gazu w Gustorzynie. Dodatkowo, oprócz zaopatrzenia paliw, będziemy odpowiedzialni za dostawę oraz montaż dwóch 5 tys. litrowych zbiorników z zaimplementowaną technologią Mikrostacje.pl. Jeden trafi na plac budowy, a drugi do magazynu centralnego naszego kontrahenta w Toruniu – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol jest wiodącą firmą na rynku hurtowych dostaw paliw płynnych, dostarczając autorskie systemy do zarzadzania gospodarką paliwową w przedsiębiorstwie pod marką Mikrostacje.pl. Grupa posiada własną flotę autocystern, zapewniając dostawy paliwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę na terenie całego kraju, a dzięki technologii SENT klienci Ekopol nie muszą martwić się o wypełnianie obowiązków związanych z rejestracją dostaw paliw. Śląska spółka współpracuje z takimi koncernami jak PKN Orlen, BP, Slovnaft, Lotos, czy Tanquid.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here