Naga MarketsEkopol podpisał umowę na realizacje pierwszego etapu budowy projektu deweloperskiegoEkopol Górnośląski Holding – grupa dostarczająca technologie do zarządzania gospodarką paliwową dla przedsiębiorstw, zawarła umowę o roboty budowlane w ramach generalnego wykonawstwa na realizacje swojej pierwszej inwestycji deweloperskiej. Umowa obejmuje realizacje pierwszego etapu projektu – budowy osiedla 8 domów jednorodzinnych, wolnostojących w Ptakowicach. Termin zakończenia inwestycji oraz ostatecznego przekazania budynków planowany jest na 30 września 2021 r.

Ekopol planuje debiut pierwszej inwestycji deweloperskiej

Śląska Grupa kapitałowa intensyfikuje prace w nowym segmencie działalności. W 2018 r. Zarząd spółki wraz z Radą Nadzorczą powołał zespół do zorganizowania i rozpoczęcia działalności deweloperskiej. Spółka jest w posiadaniu 2ha gruntu na której ma zostać wybudowane osiedle. Pierwszym projektem Ekopol jest budowa 25 domków jednorodzinnych w Ptakowicach. Według pomysłu spółki, będą to domy inteligentne wykorzystujące struktury technologii Ekopol. Za pomocą aplikacji zainstalowanej na dowolnym urządzeniu będzie można sterować całym systemem urządzeń zainstalowanych w każdym z domów.

Zamierzamy w budowie domów wykorzystać sprawdzone technologie budowlane. Chcemy stworzyć osiedle na podwyższonym standardzie, zapewniając potencjalnym mieszkańcom komfortowy i ekologiczny styl życia. Będzie to pierwsze w gminie osiedle posiadające zbiorczą oczyszczalnie ścieków oraz drogę wewnętrzną. – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Wraz z podpisaniem umowy Ekopol przekazał generalnemu wykonawcy teren budowy pod realizacje oraz kopie pozwoleń na budowę części z planowanych domów. Dodatkowo,
w ramach umowy spółka oddała do rąk wykonawcy papierowe i elektroniczne wersje projektów budowlanych oraz instalacyjnych. Planowany termin przekazania budynków do użytku spółki jest ustalony na koniec września następnego roku.

Równolegle z postępem prac budowlanych, zamierzamy ruszyć ze stroną internetową dla projektu osiedla wraz kampaniami marketingowymi prowadzonymi przez biura nieruchomości. Projekt deweloperski jest dla nas ciekawą odskocznią od podstawowej działalności, jak i zarazem sposobem na wykorzystanie zdolności kredytowej oraz zaangażowanie wolnych środków pieniężnych Grupy. – dodaje Andrzej Piecuch.

Spółka będzie podejmowała kolejne decyzje ws. dalszej działalności deweloperskiej dopiero po zakończeniu bieżącego projektu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here