Naga MarketsEkopol Górnośląski Holding z rekordowymi wynikami za III kwartał 2020 r.Ekopol Górnośląski Holding – grupa dostarczająca technologie do zarządzania gospodarką paliwową dla przedsiębiorstw, osiągnęła w III kwartale 2020 r. rekordowe wyniki finansowe. Kwartalne przychody osiągnęły najwyższy poziom w historii spółki przekraczając 34,5 mln zł, będąc wyższe o 31 proc. wyższe niż rok wcześniej. Wypracowana EBITDA wyniosła 314 tys. zł, przy zysku netto na poziomie 169 tys. zł. W ujęciu narastającym za 9 miesięcy roku obrotowego sprzedaż spółki wygenerowała 86,7 mln zł przychodów co w porównaniu z odpowiednim okresem z roku poprzedniego jest wzrostem o ponad 9%.

Ekopol oficjalnie publikuje rekordowe wyniki

Dynamiczny wzrost wyników spółki, mimo niesprzyjających warunków gospodarczych jest zasługą elastycznie prowadzonej działalności oraz jej dywersyfikacji, która istotnie obniżyła ryzyko poprzez zróżnicowanie źródeł uzyskiwanego przychodu, zarówno ze sprzedaży hurtowej oraz detalicznej paliw płynnych, jak i sprzedaży technologii. Oprócz stałego wzrostu klientów korzystających z autorskiej technologii do zarządzania gospodarką paliwową „Mikrostacje.pl”, spółka w czerwcu stworzyła nową jednostkę zajmującą się sprzedażą oleju napędowego z odroczoną płatnością akcyzy. Na początku października spółka poinformowała również o podpisaniu umowy z generalnym wykonawcą na realizacje pierwszego etapu budowy osiedla domów jednorodzinnych wolnostojących „Dolina Dramy” w Ptakowicach.

Te artykuły również Cię zainteresują

Nie ukrywamy, że jest to dla nas rok pełen wielu wyzwań, ale także szans. Mimo ograniczeń wynikających z globalnej pandemii koronawirusa, stale pracujemy nad nowymi zagadnieniami, które mam nadzieję, że w przyszłości zaowocują dalszym rozwojem spółki. Ciągle rozwijamy technologie Mikrostacje.pl, chcąc być zawsze kilka kroków przed oczekiwaniami naszych klientów.  – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Ekopol już od pierwszych dni pandemii w marcu, wprowadził pracę zdalną nie czekając na zalecenia stosownych władz podjął wiele profilaktycznych działań mających na celu ograniczenie ryzyka związanego z ewentualnym zakażeniem pracowników. Spółka w ciągu ostatnich 9 miesięcy funkcjonowała z biura tylko przez 3 miesiące, częściowo na początku roku oraz w okresie wakacyjnym. W ramach tarcz antykryzysowych Ekopol otrzymał duże wsparcie finansowe: 3,5 mln zł subwencję od Polskiego Funduszu Rozwoju oraz nieoprocentowaną pożyczkę w kwocie 850 tys. zł z Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. Dodatkowo, spółka poprzez swoją fundacje aktywnie wspiera lokalne ośrodki walki z pandemią.

Czujemy się społecznie odpowiedzialnym przedsiębiorstwem. Dokonaliśmy zakupu sprzętu medycznego i środków ochronnych, a także udzieliliśmy pomocy finansowej szpitalom funkcjonującym w okolicach naszej siedziby. W tym roku nasza fundacja na te cele wydała już kwotę ok. 60 000 zł i nie jest to nasze ostatnie słowo.  – dodaje Andrzej Piecuch.

Ekopol jest wiodącą firmą na rynku hurtowych dostaw paliw płynnych, dostarczając autorskie systemy do zarzadzania gospodarką paliwową w przedsiębiorstwie pod marką Mikrostacje.pl. Śląska spółka współpracuje z takimi koncernami jak PKN Orlen, BP, Slovnaft, Lotos, czy Tanquid.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs eurodolara (EUR/USD) zatrzymał się przy 1,1830. Liczenie głosów w USA trwa
Następny artykułMercado Bitcoin pomoże stokenizować opłaty za transfery piłkarzy
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here