Naga MarketsEkopol Górnośląski Holding wchodzi na rynek fotowoltaikiEkopol Górnośląski Holding – grupa dostarczająca technologie do zarządzania gospodarką paliwową dla przedsiębiorstw, rozpoczęła analizę rentowności projektów z segmentu OZE, w szczególności opartych o rozwiązania fotowoltaiczne. W tym celu obecnie prowadzone są rozmowy z międzynarodowymi partnerami działającymi w obszarze energii odnawialnej. Wśród rozważanych opcji spółki są m.in. dystrybucja rozwiązań fotowoltaicznych oraz budowa farm w celu ich późniejszej odsprzedaży.

Ekopol rozwija kolejne plany i realizuje kolejny projekt ekologiczny

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to inwestycja w przyszłość. To sposób na dochód pasywny, który nie jest zależny od niepewnej sytuacji gospodarczej i może osiągać kilkunastoprocentową stopę zwrotu z inwestycji, co jest szczególnie ważne obecnie, gdy stopy zwrotu z lokat bankowych czy obligacji zazwyczaj wahają się w pobliżu zera – mówi Andrzej Piecuch, Prezes Zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekopol posiada duży zasób wolnych środków pieniężnych oraz swobodny dostęp do linii kredytowych, co daje spółce możliwości do rozpoczęcia inwestycji w nowym obszarze działalności.

Fotowoltaika to obszar, którym są także zainteresowane polskie władze ze względu na politykę UE z której wynika, że źródła energii oparte na węglu mają zostać wyeliminowane do 2050 roku. Mamy pomysł na innowacyjny model inwestycji, który będzie pozwalał na elastyczne angażowanie kapitału prywatnych osób bezpośrednio na krótki czas np. na okres jednego roku z comiesięczną wypłatą odsetek – dodaje Andrzej Piecuch.

Notowany od ponad 12 lat na rynku NewConnect – Ekopol Górnośląski Holding S.A. to lider w zakresie technologii do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw. Spółka prowadzi działalność na rynku paliwowym, zapewniając swoim klientom kompleksową obsługę, od dostaw paliw płynnych i zbiorników, aż po implementacje swojego autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl. System ten pozwala odbiorcom na dokładną rejestracje ilości paliwa w firmie m.in. wykrywając nadużycia lub kradzieże, identyfikując pojazdy, generując automatyczne raporty, zestawienia i analizy.

Ekopol świadczy także usługi przetwórstwa wyrobów blacharskich, ściśle współpracując z największymi koncernami hutniczymi w kraju tj. ArcelorMittal. Dodatkowo, spółka niedawno rozszerzyła działalność o nowy segment deweloperski, realizując budowę nowoczesnego osiedla 25 domków jednorodzinnych „Dolina Dramy” w Ptakowicach. Wejście w segment OZE jest konsekwencją obecnie prowadzonej polityki spółki, która poszukuje atrakcyjnych marżowo inwestycji pozwalających jej na alokacje generowanych nadwyżek gotówkowych z innych części działalności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGrupa AB w III kwartale 2020 roku: wzrost przychodów o 33% i zysku netto o 63%
Następny artykułBloober Team: fantastyczny start Observer: System Redux!
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here