Naga MarketsEkopol Górnośląski Holding planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPWEkopol Górnośląski Holding planuje przeniesienie notowań z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) bez nowej emisji akcji, podała spółka. Stosowna uchwała ma być przedmiotem obrad najbliższego walnego zgromadzenia.

Ekopol Górnośląski Holding może zadebiutować już w 2021 r.

“Wejście na NewConnect w 2008 r. otworzyło nam drogę do rynku kapitałowego, a także pozwoliło na realizacje strategicznych celów m.in. rozbudowy bazy klientów korzystających z naszej autorskiej technologii Mikrostacje.pl. Dzisiaj jesteśmy zupełnie w innym miejscu, piastujemy pozycję lidera na polskim rynku systemów do zarządzania paliwem. Co więcej, kwartał do kwartału generujemy dodatnie przepływy pieniężne, mamy zdrową sytuację finansową, brak zadłużenia, a zgromadzone środki pieniężne przeznaczamy na rozpoczęcie działalności w nowych atrakcyjnych marżowo segmentach. Dorośliśmy do tej decyzji i uważamy, że przejście na rynek główny jest dla nas naturalną ścieżką rozwoju” – powiedział prezes Andrzej Piecuch, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warunkiem przejście na GPW jest osiągnięcie kapitalizacji spółki na poziomie ok. 54 mln zł, co w przypadku Ekopolu zostałoby osiągnięte przy cenie 20,7 zł za akcję. Według notowań z zamknięcia 27 listopada – 6,9 zł – kapitalizacja Ekopolu wynosi 17,9 mln zł. Od początku 2020 r. kurs akcji spółki wzrósł o 273% (z 1,85 zł), co przy podobnej dynamice wzrostów pozwoliłoby osiągnąć wymagany próg kapitalizacji już w 2021 r., zaznaczono.

“Zmiana rynku notowań zwiększy transparentność prowadzonego biznesu oraz istotnie przyczyni się do wzrostu płynności akcji, a co za tym idzie dokładniejszej wyceny rynkowej spółki przez inwestorów. Wychodząc w przód, przy okazji zmiany rynku nie zamierzamy przeprowadzać dodatkowej emisji akcji” – dodał prezes.

Ekopol Górnośląski Holding prowadzi działalność w pięciu głównych obszarach: dystrybucja paliw płynnych – oleju napędowego i benzyny, sprzedaż zbiorników na paliwa płynne, badania, rozwój oraz sprzedaż innowacyjnych technologii zarządczych, sprzedaż i przetwórstwo wyrobów hutniczych, działalność deweloperska. Od 2008 r. Ekopol Górnośląski Holding jest notowany na rynku NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here