Naga MarketsEkopol [EGH], Blirt [BLR] – Gorące spółki dniaNotowany na NewConnect Górnośląski Holding Ekopol, poinformował podczas poniedziałkowej sesji o podpisaniu umowy z firmą Max Streicher, która jest wykonawcą dwóch z trzech tłoczni gazu budowanych w związku z projektem Baltic Pipe. Oznacza to więc, że Ekopol będzie miał swój udział przy tak dużym i prestiżowym projekcie. Spółka będzie odpowiedzialna za dostawy oleju napędowego, wdrożenie i nadzorowanie podpiętego do zbiorników paliwa autorskiego oprogramowania Mikrostacje.pl przy budowie tłoczni w Gustorzynie.

    • Ekopol będzie miał swój udział przy Baltic Pipe
    • Blirt ze skokową poprawą wyników

Możliwe, że w ramach współpracy pojawią się kolejne kontrakty, gdyż Max Streicher wygrała przetargi na realizację Baltic Pipe o wartości w sumie niemal 0,5 mld zł. Jest to kolejna pozytywna informacja, tym razem mająca bezpośrednie przełożenie na wzrost przychodów. Wcześniej, spółka informowała o zamiarach rozszerzenia działalności na odnawialne źródła energii, co zazwyczaj bardzo podoba się inwestorom. Chodzi głównie o fotowoltaikę i w tym zakresie trwają analizy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekopol z udziałem przy Baltic Pipe

Spółka prowadzi rozmowy z międzynarodowymi partnerami. W grę wchodzą opcje budowy własnych farm lub dystrybucja rozwiązań fotowoltaicznych. Na wykresie, spółka ma za sobą spore wzrosty i od kilku miesięcy kurs porusza się między 6 a 9 zł. Obecnie szykuje się kolejny ruch w kierunku oporu.

ekopol


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Pierwszy zyskowny rok

Notowania spółki rozpoczęły drugie życie w momencie wybuchu pandemii. W tym okresie drożały niemal wszystkie firmy mające cokolwiek wspólnego z walką z koronawirusem. Czas pokazał, że nie wszystkie z nich, ambitne zapowiedzi przełożyły na realną poprawę wyników. Tak stało się w przypadku diagnostycznej firmy Blirt, która skokowo poprawiła wyniki w okresie pandemii. Wczoraj Blirt pokazał wyniki za IV kwartał. Przychody w ostatnim kwartale roku wzrosły około 14 krotnie do 34,6 mln zł, a zysk netto wyniósł 12,5 mln zł wobec straty rok wcześniej. Wyniki ostatniego kwartału przekroczyły wartości wypracowane łącznie w okresie I-III kw. 2020 roku. W całym 2020 roku spółka przy przychodach 67,9 mln zł (+592% r/r) wypracowała zysk netto w wysokości 21,9 mln zł (wobec straty rok wcześniej).

blirt

Blisko 58% przychodów w tym okresie stanowiły zamówienia od zagranicznych klientów. Spółka zakończyła zatem pierwszy zyskowny rok w swojej historii. Warto dodać, że mimo iż spółka jest dystrybutorem testów na COVID-19 w Polsce, to jednak przychody z tego tytułu stanowiły tylko 22% wszystkich przychodów. Na świecie odnotowano gigantyczny wzrost zapotrzebowania na testy diagnostyczne, a spółka dostarcza niezbędne do nich enzymy i odczynniki. Popyt w branży powinien utrzymać się nadal, dlatego spółka rozbudowuje swoje laboratoria i zwiększa zatrudnienie.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | notowania nasdaq | notowanie kryptowalut | akcję lotos | wti |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here