Naga MarketsPrzedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych Ekopark, pomimo spowodowanego przez pandemię koronawirusa opóźnienia w rozpoczęciu realizacji kilku dużych zleceń, planuje rozpocząć swój największy projekt, o wartości 12,5 mln zł netto, do końca września 2020 r., podała spółka.

Ekopark planuje rozpocząć swój największy projekt, o wartości 12,5 mln zł netto

Ekopark jest w trakcie opracowania autorskiego projektu autonomicznych wiat przystankowych, który jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jest to nasz najważniejszy projekt, gdyż skupia w sobie wiele ważnych aspektów zarówno ekologicznych, gospodarczych, jak i społecznych. Czytelnie wpisuje się również w planowane projekty badawcze, które będą realizowanie w budowanym obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowym OZE. Zapewnia ochronę i komfort użytkownikom przystanków autobusowych poprzez swoją żelbetonową konstrukcję oraz zastosowane tam innowacyjne technologie – jakimi są oświetlenie, wifi, monitoring, przycisk bezpieczeństwa i inne. A co równie istotne, dzięki wykorzystaniu autorskiego rozwiązania Ekoparku łączącego wiaty z panelami fotowoltaicznymi i małą siłownią wiatrową staje się produktem autonomicznym. I unikalnym na skalę światową” – powiedział prezes Wojciech Trawiński, cytowany w komunikacie.

Równocześnie Ekopark buduje własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego zadaniem będzie m.in. opracowanie, walidacja i komercjalizacja innowacyjnych sposobów magazynowania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu. Budowa Centrum o wartości 11 mln zł netto zakończy się w marcu 2021 r. i znacznie zwiększy możliwości operacyjne spółki, podkreślono.

W II kwartale 2020 r. spółka osiągnęła 777 tys. zł przychodów oraz 61 tys. zł zysku netto, podano również.

Ekopark, oprócz realizacji bieżących kontraktów systematycznie i na bieżąco poszukuje nowych zleceń w sektorze prywatnym, które pozwalają zwiększać przychody spółki i osiągać satysfakcjonującą marżowość (montaż paneli PV, kotłowni, pomp ciepła, rekuperacji, generalne wykonawstwo). W ocenie zarządu przetargi publiczne przestały być atrakcyjne z uwagi na bardzo zaniżone ceny, zaznaczono.

“Przygotowujemy się do intensywnej pracy w drugim półroczu 2020 r. i na początku 2021 r., kiedy poza projektami własnymi będziemy realizować duże kontrakty zlecone. Ewentualna druga fala pandemii nie powinna mieć wpływu na już zaplanowane projekty. Te z kolei zostały dobrze przygotowane i solidnie wycenione, co oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będą generowały średniomiesięczne przychody na poziomie 1,4 mln zł. Dodatkowo chcemy mocniej zdywersyfikować nasz portfel kontraktów, zarówno samymi projektami, jak i geograficznie” – dodał Trawiński.

Spółka planuje również poszerzenie skali działalności poprzez dotarcie na rynki zagraniczne – głównie rynek niemiecki i skandynawski, gdzie Ekopark zamierza sprzedawać i obsługiwać wyprodukowane przez siebie autonomiczne wiaty przystankowe, podsumowano.

Ekopark to spółka z branży OZE specjalizująca się montażu instalacji fotowoltaicznych, sanitarnych i grzewczych. W ofercie spółki znajduje się również pełen zakres usług budowlanych. Spółka jest również liderem branży specjalistycznych wyburzeń i rozbiórek technicznych, które od wielu lat realizuje na terenie całego kraju. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2018 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here