Naga MarketsJerome Powell, prezes FED

Mimo, że od pewnego czasu rządy na całym świecie stopniowo znoszą restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, to nie oznacza to wcale, że pandemii już nie ma. Każdego dnia potwierdzane są bowiem dziesiątki tysięcy nowych zakażonych. Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wskazuje jednak na znaczenie utrzymania w ryzach ilości nowych zarażeń w miarę jak gospodarka amerykańska odbija się od najgłębszego od dziesięcioleci kryzysu.

  • USA najgorsze mają już za sobą
  • Wysokie bezrobocie może stanowić realny problem
  • Pandemia zdławiła aktywność gospodarczą

Stany wracają na ścieżkę wzrostu gospodarczego

– Weszliśmy w ważną nową fazę i zrobiliśmy to wcześniej niż się spodziewaliśmy. Choć ten powrót do aktywności gospodarczej jest mile widziany, to jednak wiąże się z nowymi wyzwaniami – zwłaszcza z koniecznością utrzymania wirusa w ryzach – wskazał Powell w uwagach przygotowanych do zeznań przed Komisją Usług Finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykańska Rezerwa Federalna oraz rząd podjęły współpracę w celu uruchomienia programów pomocowych mających na celu zapewnienie tanich kredytów i utrzymać płynność sektora finansowego. W nadziei, że poprawiająca się gospodarka zmniejszy potrzebę większych wydatków i pogłębianie deficytu, Republikanie opóźnili o półtora miesiąca wszelkie rozmowy na temat dodatkowych bodźców.

Mimo to ekonomiści ostrzegają, że długi okres realokacji siły roboczej – w którym pracownicy w branży bezpośrednio dotkniętej wirusem, jak np. hotelarstwo, muszą znaleźć nowe umiejętności i miejsca pracy w innych branżach – grozi utrzymaniem wysokiego bezrobocia przez lata.

W najbliższy czwartek Departament Pracy opublikuje najnowsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Szacuje się, że stopa bezrobocia spada do 12,5% w porównaniu z 13,3% w maju.

Fed zwraca jednak uwagę, że najbliższa przyszłość amerykańskiego gospodarki jest niezwykle niepewna i będzie w dużej mierze zależała od wyników walki z wirusem. Całkowite wyjście z kryzysu jest mało prawdopodobne przynajmniej do czasu, gdy ludzie nie będą pewni, że ponownie można funkcjonować.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro (EUR/PLN) konsoliduje od miesiąca, dolar bez reakcji na wybory prezydenckie
Następny artykułMilton Essex podtrzymuje termin prezentacji SkinSense w listopadzie 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here