Naga MarketsZobacz, co napisałem ostatnim razem na temat spółki EEX


Pewnie się zastanawiasz dlaczego bardzo często pisze o spółkach w trendach spadkowych (wpis o HAWE). Oczywiście mam na to realne wytłumaczenie. Jak zacząłem się interesować inwestowaniem na giełdzie wszędzie spotykałem stwierdzenie, żeby kupić tanio i sprzedać drogo. To zdanie jak najbardziej jest prawdziwe, ale jako młody inwestor na początku kojarzyło mi się to z kupowaniem spółki “w dołku”. Co najlepsze, kiedy buszuję po “polskim inwestycyjnym internecie” nadal się spotykam z licznymi próbami namawianiu innych na kupowanie akcji w głębokich spadkach (kto kupił akcje KGHM? Pamiętaj, że KGH nadal porusza się w trendzie spadkowym. Do tego wrócę w oddzielnym wpisie).

Teraz, kiedy moja wiedza na temat inwestowania jest znacznie większa staram się na każdym kroku walczyć z tym błędnym stwierdzenie, które prowadzi do regularnych porażek.

Wykres EEX zachowuje się identycznie jak HWE, ale widząc obroty na obu spółkach widać, że “nie brakuje amatorów kwaśnych jabłek“.

Od mojego ostatniego wpisu dość dużo się zmieniło. Cena spadła o prawie 10 zł (ciekawe, czy jest ktoś w posiadaniu akcji EEX po znacznie wyższych cenach) a na wykresie kształtuje się kolejna zła formacja.0803-eex

Dobrze nam znana “chorągiewka” zagościła na wykresie tygodniowym. Zaznaczyłem zasięg formacji i muszę przyznać, że nie napawa on optymizmem. Zauważ, że poziom 20 zł stał się dla nas mocnym oporem. Ponieważ z tego poziomu cena zmieniał swoje tempo spadków. 0803-eex-d

Wystarczy znać podstawy AT, żeby móc świadomie analizować wykresy. Co widzisz na wykresie? Ja widzę formację RGR niższego rzędu (w podejściu krótkoterminowym). Na całe szczęście ma mały zasięg, ale jak sam widzisz idealnie komponuje się w ogólnie panującym trendem.

Wnioski:

  • osobiście spodziewam się spadków, kluczowym poziomem będzie linia szyi,
  • trzeba pamiętać, że dalsze wzrosty mogą nieco anulować moją analizę. (Żeby móc twierdzić, że trend się zmienił cena musi utworzyć na wykresie przynajmniej sekwencję wyższych szczytów i dołków. Kluczowym, z punktu widzenia trendu średnioterminowego jest poziom 20 zł (jak na tą chwilę) ).

Do wykresu na pewno powrócę za jakiś czas.


Czy wiesz, że powyższy wpis ma numer 100? Przyznam szczerze, że w związku z tym jest mi niezmiernie miło. Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim kolegom z Redakcji portalu Comparic.pl oraz moim stałym czytelnikom za to, że macie ochotę czytać moje analizy. A przybywa Was coraz więcej, czego dowodem są statystyki wyświetleń. Im więcej wyświetleń, tym większa motywacja dla mnie do dalszej pracy (a pomysłów na wpisy pojawia się coraz więcej).

banner_z_kartamitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here