Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji na warszawskiej GPW jednym z najsilniej wzrastających walorów są akcje spółki Eko Export (EEX), reagujące pozytywnie na raport bieżący dotyczący przedterminowej spłaty kredytu. Przed godziną 12:00 notowania zyskują 12%, a kurs testuje dwutygodniowe maksima.

„Zarząd Spółki Eko Export S.A.informuje, iż w dniu 30 października 2018 r. Spółka za zgodą banku dokonała przelewu w wysokości 2 000 000 zł (dwa miliony złotych) na całkowitą spłatę korporacyjnego kredytu inwestycyjnego oraz na częściową spłatę kredytu obrotowego dewizowego nieodnawialnego przeznaczonego na bieżącą działalność udzielonych Spółce przez ING Bank Śląski S.A.” – poinformowała spółka w oświadczeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Wraz z całkowitą spłatą kredytu inwestycyjnego zniesione zostały wszystkie zabezpieczenia spłaty tego kredytu. O zawarciu umów kredytowych z ING Bankiem Śląskim S.A. oraz o kolejnych aneksach do umów kredytowych Spółka informowała w raportach bieżących nr 22/2015 i 39/2014”  – podano w dalszej części raportu.

Informacja została pozytywnie zdyskontowana przez rynek pozwalając akcjom Eko Export na wzrost o 12% powyżej maksimów z drugiej połowy października. W szczytowym momencie sesji na książęcej za jedną akcję EEX płacono 3,44 zł, co jest wyraźnym odbiciem od tegorocznych i ponad 7-letnich minimów rysowanych w piątek pod poziomem 3,00 zł.

Nie zmienia to faktu, że notowania znajdują się w nieprzerwanym trendzie spadkowym i tylko w tym roku tracą 66%, a od początku 2017 osuwają się o niemal 90%:

Notowania Eko Export
Źródło: xStation 5

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here