Naga MarketsLogo Eko ExportEko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie. Dzięki swym specyficznym cechom mikrosfera znajduje szerokie zastosowanie, przede wszystkim w branżach motoryzacyjnej, energetycznej, budowlanej i w produkcji tworzyw sztucznych. Spółka przedstawiła dzisiaj raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze dane z dokumentu.

Spółka odnotowała w pierwszych trzech kwartałach roku 3,68 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 4,25 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 3,47 mln zł wobec 0,63 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 24,6 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 18,8 mln zł rok wcześniej.

“W 2018, pod względem uzyskanych przychodów oraz zyskowności netto, nastąpiła poprawa wyników Grupy Eko Export w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Za 9 miesięcy 2018 strata netto wyniosła 3,7 mln zł i została zmniejszona o 15% z poziomu 4,3 ml zł. za trzy kwartały 2017 roku” – czytamy w raporcie.

“Wynik na sprzedaży jest obciążony ujemnym wynikiem uzyskanym w spółce Eko Sphere KZ, która nie osiągnęła jeszcze planowanej, pod względem wydajności, produkcji, szczególnie jeśli chodzi o linie automatycznego pozyskiwania mikrosfery” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2018 r. wyniósł 0,92 mln zł wobec 1,73 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Akcje tanieją po publikacji raportu o blisko 9%. Potwierdza to negatywny sentyment do spółki, gdyż wszelkie dobre informacje są niemal ignorowane, a złe wykorzystywane do inicjowania spadków. Niewiele zostało z wybicia linii trendu, wydaje się że jedyną szansą kupujących będzie jej re-test i obrona ostatniego dołka. W ten sposób mogłaby powstać formacja podwójnego dna, aczkolwiek jest to tylko hipotetyczny scenariusz.

eko export
źródło xStation 5

Czytaj także: Groclin [GCN], Kernel [KER] – Gorące spółki dnia 30.11.2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here