Naga MarketsEko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie.

eko export
źródło xStation 5

Spółka w ostatnich miesiącach raportowała sporo pozytywnych informacji, które jednak nie przekładały się zbyt mocno na poprawę notowań, poza chwilowymi skokami ceny. Mówić o pozytywach, mam na myśli choćby przedterminową spłatę kredytu czy też ważne kontrakty jak z dużym podmiotem z Kazachstanu czy USA, a także niedawno serię zamówień od partnerów z Niemiec. Mimo dobrych wieści, rzeczywistość pokazał raport za trzeci kwartał. Okazało się bowiem, że wyniki nadal są słabe. Od stycznia spółka cały czas notuje straty, sięgają one już 3,68 mln zł. Zaskakuje to, gdyż przychody za 9 miesięcy sięgają 24,6 mln zł, wobec 18,8 mln zł przed rokiem.

Orbex

Spółka więc lekko poprawia wyniki w porównaniu z ubiegłym rokiem, aczkolwiek jest to dość wolna poprawa. Zarząd tłumaczył wyniki m.in. tym, że spółka Eko Sphere nie osiągnęła jeszcze planowanej wydajności, produkcji. Generalnie jednak problem jest widoczny od dłuższego czasu, spółka bowiem w ujęciu rocznym poprawia przychody, aczkolwiek notuje straty netto. Sądząc po wynikach za trzy kwartały oraz biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach wynik netto był najsłabszy zawsze w czwartym kwartale, 2018 rok także może zostać zamknięty ze startą. To powoduje, że szansa na trwalsze odbicie może pojawić się dopiero w przyszłym roku, a żeby nie była to tylko kolejna korekta, spółka musiałaby w końcu pokazać sporo lepsze wyniki.

Czytaj także: Zapiski giełdowego spekulanta: PGNiG – z nowym, historycznym szczytem

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: EUR/CAD – ponad linią trendu
Następny artykuł2. referendum ws. Brexitu jednak się odbędzie?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here