Naga MarketsEko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie.

ekoexport
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o około 5% przy całkiem niezłych obrotach. Powodem zwyżki była opublikowana rano informacja o wstępnych danych w IV kwartale. Szacunkowe dane sugerują, że przychody w ostatnim kwartale wyniosą 9,38 mln zł. W sumie za cały rok przychody mają sięgnąć niemal 34 mln zł. Porównując szacunkowy wynik całoroczny z rokiem poprzednim, widoczna jest spora poprawa. W 2917 roku przychody przekroczyły 25,5 mln zł, a więc za 2018 rok powinny być około 33% wyższe. Patrząc na wykres, wydaje się, że rozpoczynamy korektę ostatnich spadków. Celem jest całkiem dobrze respektowana linie trendu, której wybicie umożliwiłoby rozwinięcie ruchu w górę.

Orbex

Zobacz również: GPW: 45 spółek na liście alertów giełdowych

Larq S.A. jest polską spółką inwestycyjną notowaną na głównym parkiecie GPW, zarządzającą podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury.

larq

Spółka nieznacznie zyskiwała podczas wczorajszej sesji, mimo bardzo słabego zachowania jej spółki zależnej – Nextbike Polska, której akcje taniały o ponad 8%. Powodem spadków była publikacja prognoz na 2018 rok. Według nich spółka ma osiągnąć w tym roku 61,2 mln zł przychodów oraz 14 mln zł EBITDA. Spadki wynikają z wcześniejszych prognoz, które zakładały lepsze wyniki tzn. przychody na poziomie ponad 70,5 mln zł oraz EBITDA około 16,4 mln zł. Jest to kolejna słaba informacja dla spółki, po wcześniejszych wynikach za trzeci kwartał, który przyniósł stratę netto sięgającą 12,3 mln zł wobec sporego zysku przed rokiem. Słabo wygląda także wynik od początku roku, gdzie spółka notuje już ponad 12 mln zł straty netto, wobec 36,6 mln zł zysku przed rokiem. Na wykresie niewiele już brakuje aby spółka zaliczyła minima z lat 2015-16.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIchimoku prosto z Azji. Dwie okazje na shorta
Następny artykułKomentarz walutowy – Tegoroczna gwiazda zaczyna mieć kłopoty
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here