Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Przedsiębiorstwo Eko Export S.A. jest firmą zajmującą się zakupem, przetwarzaniem i dystrybucją mikrosfer uszlachetnionych oraz dystrybutorem labosilu.

ekoexport

Spółka, która od pewnego czasu daje o sobie znać, wczoraj wzrosła o ponad 12%, kolejny raz notując bardzo wysoki wolumen obrotów. Cena jest na granicy wybicia oporu 16 zł, który aktywowałby nie do końca książkową formację głowy z ramionami. Warto dodać także, że wczoraj powstała formacja objęcia hossy na wykresie miesięcznym. Całemu ożywieniu towarzyszą wysokie obroty, a miejsce ożywienia także jest dobre pod względem technicznym, jest to poziom dołka z 2012 roku, a zatem strefa wsparcia. Tak pozytywny sygnał miesięczny daje spore nadzieje na zakończenie około 2 letniego trendu spadkowego, a zasięg formacji RGR sięga okolic 25 zł. Po drodze kupujący będą jednak musieli zmierzyć się z ponad roczną linią trendu, która dotychczas była niezwykle dokładnie respektowana. O trwającym ożywieniu informujemy od 2 września.

[pullquote]Zarabiaj na spadkach i wzrostach notowań polskich spółek dzięki brokerowi HFT Brokers[/pullquote]

Grupa Eurocash jest jedną z największych w Polsce grup pod względem wartości sprzedaży oraz liczby placówek zajmujących się dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych.

eurocash

Niespełna 3% wzrosty spowodowały, że kurs znalazł się powyżej trwającej ostatnio konsolidacji, pokonując poprzednie maksima i osiągając najwyższy poziom od kilkunastu miesięcy. Wydaje się, że wysokie obroty w tym czasie powinny skłaniać do tego aby mówić już o wybiciu kluczowego oporu 44 zł. Cena powinna teraz rosnąć w stronę 48 zł czyli szczytu ze stycznia 2014 roku. W szerszym spojrzeniu mamy do czynienia z dużą formacją podwójnego dna, która jest już aktywna, a jej zasięg sięgałby okolic 55 zł. Polecam także ciekawe spojrzenie z 15 kwietnia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here