Naga MarketsEko Export S.A. jest czołowym producentem mikrosfery w Europie.

eko export
źródło xStation 5

Podczas środowej sesji akcje spółki drożały o około 8%. Była to kolejna względnie udana sesja wpisująca się w trwające od końca października odbicie. Kurs znajduje się blisko linii trendu oraz strefy oporu opartej o wcześniejsze dołki. Test okolic 4 zł powinien pokazać na ile silni są obecnie kupujący. Spółka od pewnego czasu dostarcza argumentów za trwalszym odbiciem notowań. Wczoraj pojawiły się informacje o zamówieniu złożonym przez niemiecki koncern działający na pięciu kontynentach. Zamówienie dotyczy przyszłego roku na dostawę mikrosfer wysoko przetworzonych o wartości około 8,8 mln zł. Spółka podała także, że trwają negocjacje na zamówienia innych rodzajów atmosfer. Spółka informowała wczoraj także o drugim zamówieniu od innego, wieloletniego partnera z Niemiec. Jest to kolejne zamówienie w ramach 3 letniego kontraktu, którego minimalna wartość wyniesie 1,6 mln zł. Warto pamiętać o wcześniejszych głośnych umowach z ważnymi firmami z USA czy Kazachstanu. Pozytywnie reagował rynek także na niedawne doniesienia o wcześniejszej spłacie kredytu. Mimo więc pozytywnych danych, notowania spółki zachowują się póki co dość słabo.

Orbex

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Polenergia, Prochem, Braster

Dino to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski.

dino
źródło xStation 5

Spółka zanotowała wczoraj drugą z rzędu mocną sesję co wyraźnie zarysowuje na wykresie dobicie od dolnej krawędzi kanału spadkowego. Wydaje się więc, że można oczekiwać testu górnej krawędzi czyli okolic 93 zł. Nadal jednak wzrosty wyglądają na korektę w ramach trwającego od połowy maja ruchu spadkowego. Do wczorajszej zwyżki przyczyniły się informacje o tym, że spółka połączy się, a w zasadzie przejmie firmę Pol-Food Polska z siedzibą w Krotoszynie. Wcześniej także spółka dostarczała pozytywnych wieści, choćby o całkiem dobrych wynikach za trzeci kwartał, które wskazały, że spółka nadal znajduje się w okresie szybkiego wzrostu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFamur – czy nadal pozostanie liderem?
Następny artykułWeź udział w kompletnym kursie inwestycyjnym z Albertem Rokickim
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here