Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:30 poznaliśmy najnowszy raport Energy Information Administration (EIA) dotyczący amerykańskich zapasów ropy naftowej. Dane zauważalnie pobiły oczekiwania rynkowe. Czy cena czarnego złota reaguje podobnie pozytywnie jak pozytywna okazała się dzisiejsza publikacja? 


Blisko 9 milionów (8,945 mln) baryłek ropy ubyło od zeszłego tygodnia w amerykańskich magazynach. Rynek spodziewał się spadku, lecz zaledwie o nieco ponad 3 mln brk. Opublikowane dziś dane są zatem najbardziej optymistycznym raportem od niemal roku. Tak dużego spadku w zapasach nie notowano od września 2016.

Nieznacznie rośnie liczba baryłek benzyny. Tych przybyło zaledwie 22 tys. wobec 3.424 mln poprzednim razem. Rynek liczył jednak na głębszy spadek również i tej wartości – konsensus przewidywał bowiem -1.078 mln brk. Rośnie również produkcja ropy do poziomu 79 tys. baryłek w ujęciu tydzień do tygodnia.

Pozytywne dane i negatywna reakcja? 

To możliwe. Ceny ropy pomimo pozytywnych (w teorii) danych delikatnie zniżkują. Nie jest to gwałtowna wyprzedaż, lecz w momencie publikacji odnotowaliśmy wyraźny skok zmienności na wykresie.

Ropa jeszcze przed południem dotarła do wyraźnej strefy oporu w rejonie 48.00 USD. Dzisiejsze dane mogły posłużyć do wymiany zleceń pomiędzy uczestnikami rynku, pośród których wciąż więcej jest niedźwiedzi:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here