Naga MarketsDziś w zastępstwie redakcyjnego kolegi Łukasza Nowackiego, zapraszam Państwa na analizę na zamówienie. Pan Remigiusz poprosił na grupie dyskusyjnej Zyskowna Strona Giełdy w portalu Facebook’u o analizę spółki Ekopol.


Spółka ta, notowana na rynku NewConnect, zajmuje się działalnością produkcyjno-handlowo-usługową w zakresie wyrobów hutniczych i blach, a także obsługuje przemysł paliwowy. W skład grupy wchodzi także agencja reklamowa. Można więc powiedzieć, że spektrum działań jest dość szerokie.

Ekopol 908 b
Świece dzienne – Ekopol
Ekopol 908
Świece tygodniowe, wykres ‘all time’ – Ekopol

Kurs akcji rośnie od przełomu maja i czerwca dość gwałtownie, co zapewne jest przyczyną zainteresowania ową spółką. Aktualnie po raz drugi w ciągu ostatnich trzech tygidni inwestorzy testują poziom 4.00 zł. Czy jest to dobra okazja do kupna?

Patrząc na historyczne notowania EGH widzimy, że od 2008 roku spółka znajduje się w konsoli notując wzloty i upadki – generalnie obija się między okolicami 2.00 zł, a 5.00 zł do 5.50 zł w szczycie. Czemu zatem inwestorzy ruszyli do kupna?

Wygląda na to, że za najnowszymi wzrostami stoi informacja, która pojawiłą się w lipcu, iż tzw. osoby mające dostęp do informacji poufnych skupują akcje z rynku – dwie transakcje przeprowadzone były anonimowo. Ponadto w lipcu dowiadujemy się także, że spółka planuje skup aż 200 tys. własnych akcji (w obrocie mamy obecnie 2 594 532 przy czym 1 769 740 przypada na 5 głównych akcjonariuszy). Spółka w lipcu podzieliła się także zyskiem z akcjonariuszami w kwocie 64 tys. złotych, co stanowi około 20% zysku brutto w II kw. br. Jeśli jednak spojrzymy na wyniki szerzej, to trudno dopatrzeć się tutaj czegoś porywającego. Przykładowo, choć widzimy zysk w II kw. wyższy od średniej, to jednak wciąż w granicach historycznych.

Zobacz też inne analizy spółek z GPW w naszym wydaniu!

Spółka wygląda stabilnie, jednak w mojej ocenie brak jest powodów do kupna i znaczących wzrostów. Zakupy akcji przez ww. osoby to transakcje rzędu kilku tysięcy sztuk (stosunkowo niewielkie ilości) i budowanie scenariusza wzrostowego w oparciu o te transakcje wydaje się być na wyrost. Tymczasem wyniki oraz wykres kursu utrzymują się w trendzie bocznym i póki co nic nie sygnalizuje zmiany. Do tego dochodzi lokalny poziom oporu tuż powyżej 4.00 zł, który co do zasady czyni ewentualną decyzję o zakupie teraz, kiedy nie ma jasnego trendu wzrostowego, mocno wątpliwą.

Chciałbyś zamówić naszą analizę? Daj znać w komentarzu poniżej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

4 KOMENTARZE

  1. Gratuluję fajnej analizy spółki, nie wiedziałem że robicie też analizy spółek z newconnect .
    Proszę o zrobienie analizy spółki Danks SA, firma ostatnio ładnie rośnie na przyzwoitych obrotach i technicznie wygląda zachęcająco ale w przypadku tej spółki głównie fundamenty są najważniejsze, jest możliwe że kurs może nawet 100-300% urosnąć w najbliższym czasie a dlaczego w linku poniżej :
    http://www.bankier.pl/forum/temat_danks-przypomne-pod-co-tu-inwestujemy,21230159.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here