Naga MarketsEurodolar

Rynek eurodolara od minimów z ubiegłego piątku wykonał mocny i dość dynamiczny ruch w górę. Na danych krótkoterminowych wygląda to na impuls wzrostowy. Jak widać na poniższym wykresie zbliżyliśmy się również do dolnych partii ważnej strefy oporów, która już trzykrotnie zatrzymała wzrostowe ruchy EUR/USD.

Wydaje się, że w krótkim terminie podobnie jak to bywało podczas poprzednich prób można oczekiwać jakiejś realizacji zysków. Jednak w dłuższym terminie (perspektywa kilku dni) kolejny i jak się wydaje skuteczny atak na te opory zaczyna być wariantem preferowanym. Gdzie szukać wsparć dla ewentualnego cofnięcia ? Pierwsze znajdują się w okolicach 1.170, a kolejne w pobliżu 1.1663.

Dopóki ten drugi poziom zostanie utrzymany moim zdaniem scenariusz zakładający kolejną, z dużym prawdopodobieństwem skuteczną próbę opuszczenia górą męczącego trendu bocznego wydaje się być wariantem preferowanym. Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne czy też strategie mechaniczne z Exerii, to moim zdaniem można powrócić do gry na wzrosty (użyć jednego z robotów nakierowanych na trend wzrostowy) albo po cofnięciu do strefy 1.17-1.166 lub też po wybiciu ponad 1.1740.

USD/CAD

Inwestorzy liczący na scenariusz z umacnianiem dolara amerykańskiego mogą interesować się parą USD/CAD. Od szczytu z 27 czerwca mamy już mocno zaawansowaną strukturę spadkową.

Jeśli zatem ten ruch w dół ma być tylko korektą, to dobiegła ona już lub wkrótce dobiegnie końca. Dla mnie klasycznym potwierdzeniem takiego scenariusz byłoby przetestowanie okolic 1.3220, gdzie znajdują się ważne opory. Roboty inwestycyjne nastawione na trend wzrostowy (np. uruchomione na danych 1H ) są już w długiej pozycji. Będzie tak dopóki godzinna świeca nie zamknie się poniżej 1.3020. Dla mnie scenariusz wzrostowy będzie na tym rynku preferowany dopóki nie zejdziemy  się znacząco poniżej 1.1970, gdzie dwie ostatnie sekwencje spadkowe byłyby równe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here