Naga MarketsKurs eurodolara po wczorajszym teście wskazywanych w ostatnim raporcie wsparć wykonał dynamiczny ruch w górę, którego konsekwencją było ustanowienie nowych maksimów.

EUR/USD

Jak jednak widać na poniższym wykresie sił kupującym wystarczyło tylko podniesienie kursu eurodolara do okolic 1.2325. Następnie zobaczyliśmy wyraźne i dynamiczne spadki.Moim zdaniem opisana wyżej sekwencja zdarzeń w połączeniu ze strukturą oglądanych od 9 stycznia wzrostów sugeruje, że fala wzrostowa budująca się od ww. minimum mogła ulec wypełnieniu. W takim przypadku obecnie należałby oczekiwać co najmniej korekty całych tych wzrostów. Przy takiej interpretacji, celów dla takiej korekty szukałbym w strefie 1.2168-1.2120, a genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Wariant z taką korektą jest obecnie dla mnie scenariuszem bazowym. Patrząc na ten rynek w dłuższym terminie wydaje się, że po takim ruchu korekcyjnym dalsze umacnianie euro względem dolara jest dość mocno prawdopodobne.

GBP/USD

Podobną do eurodolara sekwencję zdarzeń oglądaliśmy na rynku GBP/USD. Moim zdaniem podobne są też projekcje dalszego zachowania kursu tej pary.

Na poniższym wykresie przedstawiłem genezę ważnej strefy wsparć (1.3690-1.3647), która powinna być celem oczekiwanej przez mnie korekty na tym rynku.

Oczywiście scenariusz z pogłębieniem oglądanej już korekty zostałby zanegowany w momencie pokonania dzisiejszego szczytu na 1.3836.

USD/CAD

Próby wykształcenia odbicia właściwe od kluczowych wsparć omawianych przez mnie w ostatnim raporcie tygodniowym oglądamy na rynku USD/CAD.

Na obecnym etapie to odbicie jest zbyt małe aby ogłosić odwrócenie trendu i moim zdaniem taki scenariusz stanie się prawdopodobny dopiero po dotarciu przez kurs USD/CAD do okolic 1.2550. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 1.2397, czyli na poziomach wczorajszych minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here