Naga MarketsIndeks USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównych parach walutowych przyniosło osłabienie dolara, a indeks reprezentujący jego siłę zaczął testować ostatnie, lokalne minima, które były pierwszym istotnym wsparciem.

Pokonanie tych minimów, a szczególnie przyspieszenie ruchu w dół po takim przełamaniu wsparć byłoby dla mnie technicznym sygnałem rozpoczęcia głębszej korekty.

EUR/USD

Jeśli chodzi o główne pary, to na EUR/USD po kilkunastogodzinnej konsolidacji, obecnie oglądamy próby wybicia z niej górą.

Moim zdaniem takie wybicie staje się obecnie faktem, a poziomem obrony dla takiej koncepcji są okolice 1.1710. Oznacza to, że dopóki nie zejdziemy poniżej ww. lokalnego wsparcia, dalsze wzrosty eurodolara wydają się być scenariuszem preferowanym. Jak widać na powyższym wykresie kolejne ważne opory rozpoczynają się w okolicach 1.1870 i wydają się być celem dla tego rynku w perspektywie najbliższych sesji.

GBP/USD

Co raz wyższe poziomy widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie po lokalnym cofnięciu od wskazywanych wczoraj oporów, kolejny na nie atak zakończył się już sukcesem.

To wybicie wydaje się otwierać drogę do wyższych poziomów cenowych, być może nawet do 1.3650.

Najbliższym jednak oporem są okolice 1.3482, gdzie znajduje się 23% zniesienie budującej się od połowy kwietnia fali spadkowej. Poziomem obrony dla scenariusza wzrostowego jest dla mnie strefa 1.3360-1.3315, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here