Naga MarketsPoczątek nowego tygodnia na rynku EUR/USD przynosi obsuwanie kursu tej pary w kierunku minimów z ubiegłego piątku.

Na obecnym etapie ten ruch w dół wygląda na korektę (uwzględniając strukturę i dynamikę tych spadków), a tym samym wkrótce może się pojawiać jakaś próba ataku strony popytowej.

Na powyższym wykresie przedstawiłem poziomy graniczne, których pokonanie powinno wskazać dalszy kierunek trendu tego rynku. Najbliższy opór znajduje się na 1.1385 (kluczowy na 1.1415), a ważne wsparcie w okolicach 1.1355. Ewentualne pokonanie tego ostatniego poziomu otworzyłoby drogę do ataku na ostatnie minima, z tendencją do ich pokonania (patrz ostatni raport tygodniowy).

Zmagania z istotnym poziomem granicznym usytuowanym na 1.310 oglądamy z kolei na rynku USD/CAD i póki co sytuacja kierunku dalszego trenu nie została moim zdaniem rozstrzygnięta.

Na jakie zatem poziomy można zwracać uwagę? Dla mnie najbliższym oporem są okolice 1.3150 i jeśli poziom ten zostanie pokonany, droga do dalszego wzrostu kursu USD/CAD powinna zostać otwarta. Z drugiej strony najbliższe wsparcie widzę w okolicach 1.3080 i spadek poniżej tego poziomu mógłby wygenerować problemy dla strony popytowej. Jeśli w wyniku pokonania tego poziomu wyprzedaż przybrałaby na sile, to sygnał wybicia z kanału zostałby ostatecznie zanegowany. W takim przypadku ruch do okolic 1.2950 byłby tym co przynajmniej w pierwszym etapie można byłoby oczekiwać. Czekamy zatem na jakiś sygnał, który wskaże dalszy kierunek trendu omawianej pary.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here