Naga MarketsEUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD nie przyniosło zasadniczych zmian w technicznym obrazie tej pary. Jedno co można powiedzieć, to że pro wzrostowy sentyment został utrzymany.

Dla mnie za taką tezą przemawia pozytywny test wsparć znajdujących się w okolicach 1.1340, od których dynamicznie się odbiliśmy, wracając szybko do ostatnich maksimów. Jak widać na powyższym wykresie, obecnie handel na tym rynku odbywa się nico poniżej dolnego ograniczenia ważnej strefy oporów i czekamy albo na ich pokonanie lub też ponowne cofnięcie do okolic ww. wsparć. Co stałoby się jeśli wzrosty eurodolara byłyby kontynuowane ? Moim zdaniem jeśli wybijemy się powyżej 1.1420, to z technicznego punktu widzenia droga w kierunku zdecydowanie wyższych cen zostałaby otwarta. W takim przypadku pierwszym celem dla tej pary mogłyby być okolice 1.1605, gdzie obecnie biegnie wewnętrzna linia prezentowanego niżej długoterminowego kanału spadkowego.

GBP/USD

Po dynamicznym odbiciu od ważnych oporów kurs GBP/USD wszedł w konsolidację w okolicach ostatnich, lokalnych minimów. Można powiedzieć, że obecnie trwa proces wyczekiwania na kolejnych ruch tej pary.

Kierunek dalszego trendu powinien wskazać kierunek wybicia z tej lokalnej konsolidacji. Jej ograniczenia znajdują się na 1.2810 oraz na 1.2773.

Pokonanie dolnego ograniczenia tej lokalnej konsolidacji otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.2724-1.2654. Pokazałem ją na pierwszym z powyższych wykresów dotyczących GBP/USD.

USD/JPY i USD/CAD

Jeśli chodzi o pary USD/JPY oraz USD/CAD, to sytuację trudno uznać na tych rynkach za rozstrzygniętą. Choć w obydwu przypadkach delikatną przewagę zaczynają zdobywać kupujący.

Na USD/JPY po wypełnieniu dwóch równych fal w dół oglądamy uaktywnienie popytu i wybicie górą z lokalnej konsolidacji. Jeśli wzrosty będą kontynuowane do okolic 113.77, to moim zdaniem ostatni ruch w dół będzie trzeba interpretować jako korektę. W takim przypadku w perspektywie kilku dni atak na kluczowe opory znajdujące się na 114.00 byłby możliwy.

Jeśli chodzi o parę USD/CAD, to pro spadkowy wariant zaczyna się tutaj „wymykać z rąk”. Korekta dynamicznego ruchu w dół z 28 listopada jest już zbyt długa. Jeżeli te spadki z 28 były wstępem do większej korekt, to strona podażowa ma tylko kilka godzin aby potwierdzić taki wariant. Potwierdzeniem scenariusza spadkowego będzie przełamanie 1.3270, gdzie znajdują się kluczowe, krótkoterminowe wsparcia. Z drugiej strony powrót nad 1.3330 otworzyłby moim zdaniem drogę do kontynuacji wzrostów w obrębie budującego się od początku października kanału.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here