Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło żadnych większych zmian na rynku eurodolara, a kurs tej pary budował lokalny trend boczny nieco poniżej ważnych oporów.

Tym samym nie mamy żadnych dodatkowych sygnałów wskazujących dalszy kierunek trendu tego instrumentu i w zasadzie można powiedzieć, że czekamy na pokonanie widocznych na powyższym wykresie oporów lub wsparć. Te poziomu graniczne znajdują się na 1.1662 oraz na 1.1588. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów powinno otworzyć drogę w kierunku ostatnich szczytów (1.1733) i z dużym prawdopodobieństwem jeszcze wyższych poziomów cenowych. Z drugiej strony spadek kursu eurodolara poniżej 1.1586 byłby sygnałem do pogłębienia korekty być może nawet do okolic 1.150-1.1465. To w zasadzie wszystko co na obecnym etapie można powiedzieć o technicznym obrazie EUR/USD. Moim zdaniem wybicie ponad ww. opory mogłoby być okazją do uruchomienia kierunkowych robotów inwestycyjnych z Exerii nastawionych na trend wzrostowy. Wydaje się, że potencjał takiego trendu mógłby sięgać okolic 1.1975-1.20 w perspektywie kilku dni.

Skomplikowała się wczoraj sytuacja techniczna na rynku USD/CAD, gdzie najpierw nastąpiło wybicie z lokalnej konsolidacji górą, a następnie szubko wróciliśmy do jej wnętrza uruchamiając dodatkowe pokłady podaży.

Jak widać na powyższym wykresie w wyniku aktywacji podaży wybiliśmy się z tej konsolidacji dołem, co zwykle oznacza, że wchodzimy w jakąś większą korektę. Wygląda na to, że taki ruch korekcyjny mógłby sprowadzić w perspektywie kilku dni kurs USD/CAD do okolic 1.3070, gdzie znajdują się ważne wsparcia. Na ten moment wydaje się to być wariant bazowy. Poziomem obrony dla tej koncepcji są okolice 1.320, choć najbliższe opory znajdują się na 1.3160.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here