Naga MarketsEUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku eurodolara upłynęło pod znakiem kontynuacji wzrostów, choć były to wzrosty przerywane wyraźnymi korektami. Jak widać na poniższym wykresie pokonana została ważna strefa oporów tworzona przez wewnętrzne linie kanału, co z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej jest kolejnym argumentem za kontynuacją wzrostów.

Taki sygnał będzie dla mnie obowiązujący dopóki wsparcie znajdujące się na 1.1547 (niższa z wewnętrznych linii kanału) będzie utrzymane. Jeśli chodzi o kolejne opory dla kontynuacji trendu wzrostowego, to widzę je w postaci zniesień ostatniej fali spadkowej. Takie opory znajdują się na 1.1624 (50 % zniesienie) oraz na 1.1669 (61 % zniesienie).

USD/CAD

Dość wyraźną korektę obserwowaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/CAD i jak widać na poniższym wykresie kurs tej pary zaczął testować górne ograniczenie ważnej strefy wsparć. Strefa ta rozciąga się między poziomami 1.3020 oraz 1.2970.

Na obecnym etapie struktura tych spadków jest korekcyjna. Tym samym uwzględniając sygnały opisywane np. we wczorajszym raporcie, wkrótce trend wzrostowy powinien być na tym rynku kontynuowany. Dla mnie sygnałem zakończenia korekty wynikającym z klasycznej analizy technicznej będzie pokonanie okolic 1.3040. Jeśli chodzi o sygnały mechaniczne, to sygnał taki np. na danych 15 min zostanie wygenerowany jeśli świeca o takiej kumulacji danych zamknie się powyżej 1.3027. W przypadku kontynuacji trendu wzrostowego kolejnych celów szukałbym w okolicach 1.3135. Biegnie tam linia ograniczająca od góry prezentowany wyżej kanał wzrostowy.

USD/JPY

Jeśli chodzi o rynek USD/JPY, to w ostatnich dniach zanotował on spore spadki. Są one dość głębokie jak na lokalną korektę.

Chcę przez to powiedzieć, że scenariusz zakładający kontynuację wzrostów w średnim terminie zaczyna być tutaj „delikatnie” podważany. Jednak z ostatecznymi wnioskami poczekałbym na odreagowanie, które w krótkim terminie na tym rynku się moim zdaniem zbliża. U podstaw tej ostatniej tezy stoi struktura tego ruchu w dół, lokalne dywergencje oraz fakt testowania wsparć tworzonych przez ważne zniesienie. Moim zdaniem odbicie do okolic 113.0 jest w kolejnych dniach możliwe. Jeśli będzie większe, to szanse na powrót dłuższej fali w górę zaczną się zwiększać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here