Naga MarketsPłaski rynek dolara oraz dość dynamiczne wahania pozostałych głównych walut, to czynniki, które wywierały wpływ na trendy najważniejszych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Generalnie na tych parach oglądamy kontynuację ruchów korekcyjnych, jednak w krótkim terminie mają one nieco inną wymowę.
Na rynku EUR/USD ruch w górę przyspieszył i jak widać na poniższym wykresie zbliżyliśmy się do dolnego ograniczenia ważnej strefy oporów.

Na wykresie krótkoterminowym wahania z ostatnich kilkunastu godzin wyglądają na wypełniającą się formację trójkąta, a to sugerowałoby kontynuację umacniania euro względem dolara jeszcze na dzisiejszej sesji.

Jeśli z owego trójkąta wybijemy się górą, to droga w kierunku strefy 1.1980-1.20 powinna zostać otwarta. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, który obecnie wydaje się być wariantem preferowanym znajduje się na 1.1895.
Zdecydowanie słabszym rynkiem pozostaje z kolei rynek GBP/USD, gdzie korekta przybrała postać trendu bocznego, który w z obecnej perspektywy wygląda na formację poziomego trójkąta rozszerzającego się.

Ta formacja należy do tzw. formacji dwukierunkowych, a to oznacza, że szanse wybicia z niej górą jak i dołem są podobne. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że częściej mamy do czynienia z kontynuacją dotychczasowego trendu, co w naszym przypadku oznaczałoby trend spadkowy. Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby wybicie z owego trójkąta dołem czyli przełamanie 1.3455. W takim przypadku droga w kierunku co najmniej 1.3315 zostałaby otwarta.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here