Naga MarketsEUR/USD

Rynek eurodolara podczas wczorajszych notowań ustanowił nowe minima zbliżając się wyraźnie do kolejnej strefy wsparć, którą prezentowałem w ostatnim raporcie.

Nowe minima nie są póki co potwierdzane przez wskaźniki impetu między innymi na danych dziennych, a to zwykle jest pierwsze ostrzeżenie przed co najmniej korektą. Jakieś próby korekcyjnego odbicia oglądaliśmy na przestrzeni ostatnich kilku godzin, jednak póki co ten ruch miał tylko lokalny zasięg i obecnie strona podażowa ponownie zaczęła przyciskać.

Moim zdaniem na obecnym etapie ten rynek przynajmniej w krótkim terminie przestaje się robić atrakcyjny inwestycyjnie, gdyż powoli szanse na ruch w górę czy w dół zaczynają się robić podobne. Co zatem dalej z tą parą i na jakie poziomy zwracać uwagę? Graniczne poziomy, których pokonanie powinno wygenerować jakiś ruch przedstawiłem na poniższym wykresie.

Najbliższym oporem jest dla mnie 1.1835. W przypadku jego pokonania mogłaby się rozwinąć kolejna noga wzrostowego odbicia, która teoretycznie mogłaby podciągnąć kurs omawianej pary do okolic 1.1940. Z drugiej strony najbliższym wsparciem jest 1.1762 i jego pokonanie otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.1690-1.1550, którą pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. To na ten moment tyle co można napisać o rynku EUR/USD.

GBP/USD

W konsolidacji ugrzązł z kolei kurs pary GBP/USD i czekamy tutaj na kierunek wybicia. Punkty brzegowe, na które zwracałbym uwagę znajdują się na 1.3575 oraz na 1.3418. Ich geneza została pokazana na poniższym wykresie.

Przebicie pierwszego poziomu wygenerowałoby zapewne ruch do okolic 1.3670-1.37, gdzie widzę bardzo ważne opory. Z drugiej strony spadek poniżej 1.3418 otworzyłby drogę co najmniej w kierunku 1.3330, jeśli nie nawet do okolic 1.3090. Czekamy zatem na kierunek wybicia, który uwzględniając zaawansowanie trendu bocznego powinien pojawić się wkrótce.

USD/CAD

Dynamiczny zwrot kursu USD/CAD „na południe”, który oglądaliśmy na wczorajszej sesji jest dowodem na rozwijanie kolejnej fali spadkowej. Ta noga spadkowa w bazowym dla mnie scenariuszu powinna być uwieńczeniem korekty zapoczątkowanej 8 maja. Modelowo powinna sprowadzić kurs tej pary do strefy 1.2670-1.2650.

Jeśli tak się stanie i w tych okolicach zobaczymy jakąś zdecydowaną aktywność strony popytowej, to zapewne w perspektywie kilku sesji można byłoby oczekiwać ruchu w kierunku górnego ograniczenia dużej formacji klina. Formację tą prezentuję w raportach tygodniowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here