Naga MarketsEUR/USD

Na wczorajszej sesji kurs eurodolara spadł poniżej ostatnich minimów znajdujących się w okolicach 1.1430. Tym samym otworzył drogę do realizacji scenariusza zakładającego rozwinięcie fali w dół oglądanej co najmniej od 16 października.

Biorąc pod uwagę strukturę ostatnich spadków wydaje się, że ruch ten powinien być kontynuowany pomimo faktu odreagowania z ostatnich godzin. To odreagowanie ma związek z testem wsparć znajdujących się w okolicach 1.1380, o którym to wsparciu pisałem w poprzednim raporcie. Moim zdaniem po obecnym odbiciu trend spadkowy eurodolara powinien być kontynuowany. Być może nawet do okolic 1.1250, gdzie znajdują się następne, ważne wsparcia wynikające z proporcji ostatnich fal. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza spadkowego, to wynikający z klasycznej analizy technicznej znajduje się dla mnie na 1.1470, choć najbliższe opory widzę w okolicach 1.1430. Jeśli spojrzymy na działanie robotów inwestycyjnych z Exerii, to robot o którym pisałem w ostatnim raporcie „zainkasował” na ostatniej fali w dół ok 40 pipsów zysku. Obecnie na danych 15 min ponownie wrócił na rynek otwierając krótką pozycję.

W przypadku realizacji scenariusza spadkowego użycie tego robota może być dobrą alternatywą dla samodzielnego określania wszelkich elementów transakcji jak moment wejścia, poziom obrony i punkt wyjścia z pozycji. Zobaczymy jak ten robot będzie spisywał się na przestrzeni najbliższych dni.

GBP/USD

Umacniający się dolar oraz słabnący funt to mieszanka, która doprowadziła do spadków pary GBP/USD. Jej kurs dotarł obecnie do ważnych wsparć pokazanych na poniższym wykresie.

Jeśli ostatnie spadki mają być tylko drugą nogą w dół większej korekty, to wkrótce strona popytowa powinna się uaktywnić. Wydaje się więc, że obecne poziomy cenowe na tym rynku mogą być dobrym miejscem do ograniczenia aktywności po krótkiej stronie rynku. Czy zatem jest to dobry moment do gry na wzrosty ? Dla inwestorów kupujących na wsparciach może to być ciekawa propozycja. Dla inwestorów szukających potwierdzonych sygnałów dopiero test okolic 1.3190 może być odczytany jako mocny sygnał wypełniania (zakończenia) struktury korekcyjnej. Jak zatem widać, najbliższe sesje powinny wskazać jaka jest rzeczywiście kondycja tego rynku i jaki scenariusz będzie na nim realizowany w perspektywie kilku, kilkunastu sesji.

USD/CAD

Mocne, oczekiwane przeze mnie odbicie (patrz raport tygodniowy) od górnego ograniczenia średnioterminowego kanału oglądaliśmy na rynku USD/CAD. Jak widać na poniższym wykresie zatrzymanie tego ruchu nastąpiło w obrębie pierwszej strefy wsparć.

Jeśli zatem kanał ten miał być ruchem korekcyjnym w większej fali wzrostowej (widać to na wykresach długoterminowych z raportu tygodniowego), to wkrótce powinniśmy zobaczyć ponowny, być może skuteczny atak na znajdujące się w okolicach 1.3110 opory. Z drugiej strony, ważnym wsparciem są okolice 1.2940. Ewentualny wyraźny spadek poniżej tego wsparcia może spowodować istotne problemy dla strony popytowej. Czekamy zatem na zachowanie tego rynku. Powinno pomóc we wskazaniu jednego z ww. scenariuszy, który będzie rozgrywany w perspektywie kilku, kilkunastu dni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here