Naga MarketsNa początku obecnego tygodnia kurs eurodolara dotarł do ważnych oporów widocznych na danych krótkoterminowych (patrz poniższe wykresy) i od tych oporów wyraźnie się odbił.

Tak jak pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym, to cofniecie jest moim zdaniem drugą nogą w większej, wzrostowej korekcie, a modelowy układ takiej korekty został przedstawiony na drugim z powyższych wykresów. Jak z tego modelu wynika w ciągu najbliższych godzin może pojawić się jeszcze jedna, lokalna falka umocnienie euro względem dolara, po której to rozpoczęte wczoraj spadki powinny ulec pogłębieniu. Celem tych spadków mogą być okolice 1.1885, po czym oczekiwałbym kilkudniowego umocnienia euro względem dolara. Wydaje się, że celem takiego umocnienia eurodolara mogłyby być okolice 1.2050.

Jeśli ktoś szuka pary, na której w perspektywie kilku dni możemy mieć do czynienia z większym ruchem, to taką parą jest GBP/USD. Na tym rynku mamy już dość mocno zaawansowany trend boczny, a to oznacza, że wkrótce korekta w takiej formie powinna się zakończyć.

Modelowo ta korekta jest tylko przerwą w większych spadkach, co sugeruje, że po jej wypełnieniu powinniśmy oglądać dalsze osłabianie funta względem dolara. Dla mnie technicznym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby pokonanie okolic 1.3450. W takim przypadku ruch w dół mógłby być kontynuowany co najmniej do okolic 1.3340, jeśli nie nawet do okolic 1.310. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego znajduje się dla mnie na 1.3610.

Ciekawie w krótkim terminie zaczyna się robić na rynku USD/JPY, gdzie dotarliśmy do ostatnich lokalnych maksimów.

Taki ruch zmienia krótkoterminowy, techniczny obraz tej pary na pro wzrostowy, gdyż sugeruje, że cała, budująca się od 2 maja konsolidacja jest formacją trójkąta prostokątnego.

Technicznym sygnałem kontynuacji wzrostów byłoby pokonanie okolic 110, gdzie znajduje się górne ograniczenie tego trójkąta. Jeśli tak się stanie, droga w kierunku 111.40 modelowo powinna zostać otwarta. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 109.40.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here