Naga MarketsEUR/USD

Rynek eurodolara w ostatnich kilkunastu godzinach wykonał wyraźny ruch na południe ustanawiają nowe minima w okolicach 1.1360.

Mniej więcej na tym poziomie wypada równość dwóch ostatnich fal spadkowych budujących się od szczytu z 16 października. Dodatkowo na obecnym etapie ostatnia fala w dół wydaje się pod względem struktury wypełniona. W tym samym czasie kurs indeksu dolarowego (cenowego) dotarł do ważnych oporów, których genezę prezentuję na poniższym wykresie.

Ten ciąg sygnałów sugeruje moim zdaniem wzrost szans na wykształcenie jakiegoś ruchu korekcyjnego na EUR/USD. Być może do okolic 1.1430-1.1440, gdzie widzę najbliższe opory. Poziomem obrony dla takiej koncepcji są okolice 1.1355, gdzie znajdują się wczorajsze, wieczorne minima. Technicznym sygnałem rozpoczęcia takiego ruchu korekcyjnego (wzrostowego) byłoby dla mnie pokonanie okolic 1.1380.

Jak w czasie ostatniej fali w dół spisała się omawiana w ostatnich raportach strategia mechaniczna ? Ze względu na sporą zmienność poprzedzającego obecną falę w dół ruchu korekcyjnego nie dała ona póki co zarobić, gdyż obecna zyskowna transakcja była poprzedzona dwoma stratnymi. Krótka pozycja jest jeszcze otwarta, a tym samym teoretycznie daje jeszcze potencjał do zarobku, jednak zgodnie z tym co pisałem wyżej, osobiście zamknąłbym ją na obecnych poziomach cenowych.

USD/CAD

Mocno pro wzrostowe sygnały widzimy z kolei na rynku USD/CAD, gdzie pokonywane jest górne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego.

Jeśli kurs omawianej pary zdoła się utrzymać nad 1.3110, to sygnały zostaną potwierdzone, a to otworzy drogę 1.3380 gdzie znajdują się ostatnie maksima.

W dłuższym terminie potencjał wzrostowy tej pary jest moim zdaniem większy i widać to na wykresach z mojego raportu tygodniowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here