Naga MarketsEUR/USD

Piątkowe spadki eurodolara sugerują moim zdaniem rozpoczęcie drugiej nogi korekty, która na tym rynku rozpoczęła się 28 sierpnia br. Tym samym odbicie z połowy tygodnia okazało się być podfalą „b” takiej korekty, która to podfala zakończyła się w okolicach 1,1660. Scenariusz z pogłębieniem korekty spadkowej będzie dla mnie obowiązujący dopóki nie wrócimy ponad ten ostatni poziom, który jednocześnie jest górnym ograniczeniem najbliższej, istotnej strefy oporów. Genezę tej strefy pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Gdzie zatem powinny dotrzeć obecne spadki eurodolara ? Moim zdaniem do strefy 1,1518-1,1457, której to geneza została pokazana na drugim wykresie. Jeśli prezentowany wyżej scenariusz będzie się realizował, to w obrębie ww. strefy wsparć szukałbym sygnałów zakończenia ruchu spadkowego czyli korekty mającej swój początek w ostatnich dniach sierpnia br. Zakończenie spadków w obrębie tych wsparć mogłoby dać podstawę do rozwinięcia się kolejnej fali w górę o skali 400-450 pipsów. Tym samym wejście przez kurs EUR/USD do tych wsparć może być okazją do uruchomienia strategii mechanicznych z Exerii nastawionych na trend wzrostowy.

 

       EUR/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,1530 1,1628
Istotny 1,1457 1,1660

 

USD/CAD

Wybicie górą z formacji klina korekcyjnego, to jeden z bardziej wiarygodnych sygnałów kupna, a z taką sytuacją mieliśmy do czynienia na rynku USD/CAD w minionym tygodniu. Formacja ta może nie jest idealnie modelowa, jednak wybicie jest wyraźne i póki co sygnałów jego zanegowania nie widać. Widać jednak budowanie ruchu korekcyjnego, który jest normalną sytuacją po tak dużym wzroście. Ten ruch korekcyjny może sięgnąć okolic 1,3060 bez konsekwencji dla utrzymania pro wzrostowych sygnałów na tej parze. Dla mnie kurs USD/CAD może w ciągu najbliższych dni dążyć do okolic 1,3060, a poziomem obrony dla koncepcji z pogłębieniem lokalnej korekty jest dla mnie opór znajdujący się na 1,320. Po zakończeniu oglądanego od 6 września ruchu korekcyjnego oczekiwałbym kontynuacji umacniania dolara amerykańskiego względem kanadyjskiego. Pierwszym celem dla takiego ruchu powinny być okolice 1,34, gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanego na drugim z powyższych wykresów kanału wzrostowego.

Jeśli chodzi o strategie mechaniczne, to biorąc pod uwagę przedstawiony wyżej obraz techniczny tej pary strategie z Exerii nastawione na trend wzrostowy wydają się być rozwiązaniem preferowanym.

         USD/CAD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,3110 1,3200
Istotny 1,3060 1,3400

 

GBP/USD

Festiwal gwałtownych wahań, to chyba najlepsze określenie tego, co dzieje się na rynku GBP/USD. Zmiany te są wypadkową zmian na rynkach skorelowanych oraz otoczenia rynkowego, a konkretnie głównie spraw dotyczących Brexitu. Ten ostatni czynnik spowodował silne spadki kursu „kabla” na początku minionego tygodnia, jednak później do głosu doszła strona popytowa. Ostatnia sesja była ponownie spadkowa, jednak do wsparć znajdujących się na 1,2810 (patrz drugi z powyższych wykresów) jest jeszcze sporo miejsca. Na ww. wykresie widzimy, że pozostajemy w obrębie hipotetycznej formacji odwrócenia (rozszerzający się trójkąt opadający) i aby potwierdzić lub zanegować jej wymowę powinniśmy czekać do momentu wybicia. Dla mnie scenariusz wzrostowy będzie możliwy, dopóki wsparcie na 1,2810 będzie utrzymane. Z drugiej strony inwestorzy preferujący potwierdzone sygnały mogą czekać na wybicie ponad 1,3110, co byłoby jednoznaczne z wybiciem górą z formacji ww. trójkąta. Moim zdaniem dopóki sytuacja na tej parze nie wyjaśni się, wskazywanie jakiejś jednej strategii mechanicznej do wykorzystania na tym rynku jest obarczone sporym ryzykiem, więc… czekamy na kierunek wybicia.

GBP/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2810 1,3110
Istotny 1,2600 1,3195

 

USD/JPY

Pogłębienie ruchu korekcyjnego, choć przebiegające nieco inaczej niż przypuszczałem (patrz poprzedni raport tygodniowy) to scenariusz, który realizował się w minionym tygodniu na rynku USD/JPY. Kurs tej pary po dotarciu do wskazywanej przeze mnie strefy wsparć wyraźnie odbił, a tydzień zakończyliśmy mniej więcej po środku obszaru pomiędzy ważnym oporem i wsparciem. Te poziomy graniczne tworzone są przez linie trendu kanału spadkowego, który prezentuję na drugim z powyższych wykresów. Moim zdaniem dalszy kierunek trendu zostanie określony po pokonaniu jednego z tych poziomów granicznych, które to znajdują się na 111,70 oraz 110,40. Dla mnie, jeśli pierwsze dwie sesje nadchodzącego tygodnia nie będą spadkowe, to szanse na kontynuację umacniania dolara względem jena będą spore. Wybicie ponad 111,70 powinno dać co najmniej ruch do 112,55. Z drugiej strony spadek poniżej 110,40 byłby dla mnie sygnałem do pogłębienia korekty co najmniej w kierunku 109,0. Na tym ostatnim poziomie znajduje się dolne ograniczenie prezentowanego na drugim z powyższych wykresów kanału spadkowego.

Dla mnie scenariuszem preferowanym dla omawianej pary jest scenariusz wzrostowy i jeśli ktoś ma podobną ocenę rynku USD/JPY może wykorzystać strategie kierunkowe z Exerii nastawione na trend w górę.

 USD/JPY WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 110,40 111,70
Istotny 109,00 112,55


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here