CMC Markets

Znaczące osłabienie dolara i towarzyszące mu umocnienie walut europejskich, to główne czynniki wpływające na trendy najważniejszych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Wskazana wyżej sekwencja zdarzeń miała znaczący wpływ na trend eurodolara, gdzie sygnały pro spadkowe, o których pisałem wczoraj zostały zanegowane.

EUR/USD

Co więcej, kurs tej pary ustanowił nowe maksima. To oznacza, że mamy tutaj kontynuację średnioterminowego trendu wzrostowego, którego celem w takim horyzoncie mogą być np. okolice 1.25.

Patrząc na krótkoterminowy wykres omawianej pary widzimy, że trend wzrostowy jest bardzo dynamiczny, a poszczególne fale mają po kilkadziesiąt pipsów bez większych korekt. Zakładając, że ta dynamika jeszcze przez jakiś czas się utrzyma można próbować wskazać poziomy, gdzie kurs EUR/USD może się cofnąć nie negując scenariusza wzrostowego. Takim pierwszym wsparciem są okolice 1.210, a kolejnym strefa 1.2040-1.2028. Moim zdaniem dopóki te ostatnie poziomy będą utrzymane, obecny trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Inwestorzy nie mający czasu ani wiedzy jak kontrolować trend wzrostowy mogą użyć jednego z kierunkowych (nastawionych na trend wzrostowy) robotów z platformy EXERIA, który otworzy pozycje na sygnał kontynuacji, będzie ją kontrolował oraz zamknie gdy pojawią się sygnały odwrócenia.

GBP/USD

Test wskazanych wczoraj wsparć i dynamiczne odbicie od tych poziomów, to sekwencja, która rozpoczęła wczoraj sekwencję wzrostową na rynku GBP/USD.

Potwierdzeniem scenariusza wzrostowego jest obecne wybicie górą z lokalnej konsolidacji i atak na ostatnie maksima. Wskazywane we wczorajszym raporcie roboty inwestycyjne z EXERII otworzyły długie pozycje mniej więcej w okolicach 1.3495 i utrzymują ją do chwili obecnej.

Tym samym mają już ok. 110 pipsów „papierowego” zysku, co jest wynikiem dość przyzwoitym. Co na obecnym etapie sugeruje dla tej pary analiza techniczna? Moim zdaniem daje spore szanse na kontynuację wzrostów z kolejnym poważnym celem znajdującym się na 1.3725. Jak widać na poniższym wykresie w tych okolicach biegnie wewnętrzna linia średnioterminowego kanału wzrostowego.

Mechaniczny poziom obrony dla obecnego trendu znajduje się dla mnie na 1.3580, a uznaniowy na 1.3540.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here