Naga MarketsKurs eurodolara na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin kontynuował spadki, wyraźnie oddalając się od hipotetycznej, zanegowanej obecnie linii szyi formacji odwróconej głowy i ramion. Jednocześnie jak to widać na poniższym wykresie, nastąpiło wybicie dołem z prezentowanej w ostatnich raportach konsolidacji, a to oznacza, że otwiera się droga do większego ruchu w dół.

Testem dla takiej koncepcji będą dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy o 14:30 czasu polskiego. Jeśli po tych danych strefa oporów kończąca się w okolicach 1.1785 (geneza patrz powyższy wykres) zostanie utrzymana, to moim zdaniem droga do niższych poziomów cenowych będzie w dalszym ciągu otwarta. W takim przypadku kolejnych celów szukałbym w strefie 1.1655-1.1624.

Kontynuację trendu wzrostowego oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/JPY, konsekwencją czego było pokonanie pierwszej i test kolejnej z prezentowanych wczoraj stref oporu.

Tak dynamiczny i gładki trend pozwolił naszym robotom z EXERII utrzymywać długą pozycję nawet na danych 15 minutowych i póki co „papierowy” zarobek na takiej pozycji to ponad 100 pipsów. Moim zdaniem w krótkim terminie rynek ten jest już nieco przegrzany, a to oznacza, że spodziewam się jakiegoś ruchu korekcyjnego. Najbliższe, mechaniczne poziomy obrony dla trendu wzrostowego znajdują się na 113.38. Klasyczne wsparcia zaś usytuowane są w strefie 113.23-113.0 i mogą moim zdaniem być docelowym miejscem dla oczekiwanego przeze mnie ruchu korekcyjnego.

Wzrost zmienności ale bez konsekwencji zmiany trendu na danych 1 H, to krótki opis zachowania rynku USD/CAD z ostatnich kilkunastu godzin.

Wydaje się, że kurs tej pary zmierza w kierunku strefy 1.290-1.2930 i po jej teście oczekiwałbym jakiegoś większego ruchu korekcyjnego. W dłuższym terminie, wariant z co najmniej jeszcze jedną większą falą wzrostową jest wariantem preferowanym, a więcej o tym napiszę w kolejnym raporcie tygodniowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here