Naga MarketsWczorajsze nowe, lokalne minima na rynku EUR/USD nie doprowadziły do kontynuacji spadków i rynek po chwilowym, poważnym teście ważnych wsparć wrócił w okolice zmienności z ostatnich dni.

Tym samym z technicznego punktu widzenia niewiele się stało. Wydaje się, że lokalna korekta wzrostowa jest cały czas scenariuszem preferowanym. Cele dla takiej korekty, to strefa 1.1370-1.140 i po ich osiągnięciu oczekiwałbym ponownego aktywowania strony podażowej.

Całkiem ładne odbicie oglądaliśmy wczoraj na rynku USD/CAD i kurs tej pary po dotarciu do pierwszych zniesień dość wyraźnie się cofnął.

Jak widać na powyższym wykresie, ten dynamiczny ruch w górę wygląda na impuls wzrostowy, a to oznacza, że mamy tutaj spore szanse na jeszcze jedną „nogę” wzrostowej korekty. Taka korekta może się rozpocząć z obecnych poziomów cenowych, a poziomem obrony dla takiego scenariusza są okolice 1.2955. Jeśli ten ostatni poziom zostanie naruszony, to ostatecznych, kluczowych wsparć szukałbym w strefie 1.2940-1.2920. Inwestorzy szukający potwierdzonych sygnałów mogą czekać na pokonanie okolic 1.2984, gdzie znajduje się najbliższy, istotny opór.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here