Naga MarketsSierpień był udanym miesiącem dla posiadaczy kredytów denominowanych w CHF. Jeśli spojrzymy na sam bilans zmian CHF/PLN, trend spadkowy nie był już kontynuowany. Ważniejsze jest jednak to, co działo się w międzyczasie i tutaj już można pokusić się o pewne wnioski, które są dość czytelne chociażby na wykresie w kompresji tygodniowej.

Jak widać, w trakcie minionych tygodni pojawiła się modelowa wręcz korekta do najbliższego, kluczowego oporu, jakim jest poziom 3,80 zł. Znajdziemy tu nie tylko bardzo ważną strefę wynikającą z Price Action, ale i górne ograniczenie układu Overbalance.

Wybronienie tego poziomu i skierowanie kursu CHF/PLN w dół, potwierdza obowiązujący w dłuższym horyzoncie układ sił i pozwala oczekiwać, że trend wciąż ma większe szanse na kontynuację, aniżeli odwrócenie. Jeśli zostałyby wybite jego minima, w ramach kolejnej fali spadkowej należałoby oczekiwać skierowania się kursu w stronę podstawy pamiętnego impulsu ze stycznia 2015, czyli 3,54 zł.

Elementem, który znacząco zmieniłby sytuację, byłby definitywny powrót kursu nad 3,80 zł. Zachowanie rynku z ostatnich tygodni coraz bardziej jednak oddala to ryzyko (z punktu widzenia ekspozycji po krótkiej stronie rynku, a więc m.in. kredytobiorców w CHF).

Tomasz Gessner, EFIX DMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here