Naga MarketsPróby wykształcenia wzrostowego odbicia oglądaliśmy wczoraj na rynku EUR/USD, jednak podczas pierwszych godzin dzisiejszego handlu już ruch ten nie jest kontynuowany. Piszę tutaj o wykresach krótkoterminowych, gdyż na poniższym, z horyzontem 1H, tego odbicia prawie nie widać.

Analizując wykres krótkoterminowy eurodolara można mieć wątpliwości, czy aby korekta wzrostowa będzie posiadać znaczący zasięg a nie przybierze formę jakiegoś trendu bocznego.

Taka teza będzie dla mnie obowiązująca (trend boczny) jeśli pokonamy lokalne wsparcie znajdujące się na 1.1846, którego genezę pokazałem wyżej. W takim przypadku ponowny test strefy 1.1820-1.180 byłby scenariuszem najbardziej prawdopodobnym. Co zanegowałoby wariant z korektą w postaci trendu bocznego ? Pierwszym sygnałem byłoby dla mnie pokonanie 1.1885. Ważniejszy opór znajduje się z kolei na 1.1910 i jeśli zostałby pokonany, ruch w górę mógłby się przedłużyć do okolic 1.1960. Na tym poziomie znajduje się dolne ograniczenie ważnej strefy oporów, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów.

Trend boczny wydaje się budować również na wykresie GBP/USD, a potwierdzeniem takiego scenariusza byłby retest ostatnich minimów jeszcze na dzisiejszej sesji.

Jeśli tak by się stało, to w perspektywie kolejnych dni oczekiwałbym ruchu co najmniej do okolic 1.3320, jeśli nie nawet do 1.310. W okolicach tego ostatniego poziomu znajduje się modelowy zasięg ruchu w dół wynikający z formacji podwójnego szczytu. Patrząc na obecne zachowanie kursu popularnego „kabla” wydaje się, że wariant z trendem bocznym wydaje się być wariantem preferowanym. Co zanegowałoby taki scenariusz ? Dla mnie pokonanie okolic 1.3607, gdzie znajduje się maksimum wczorajszego odbicia.

Dotarcie do ostatnich szczytów przez kurs USD/JPY sugeruje moim zdaniem scenariusz, wedle którego ostatnia korekta na tej parze zakończyła się na minimach z 4 maja.

Tym samym dalsze wzrosty omawianej pary w kierunku 112 w perspektywie kilku dni wydają się być scenariuszem preferowanym. Najbliższe wsparcia znajdują się między 109.60 a 109.50 i wydają się maksymalnym zasięgiem ewentualnej korekty, która może się pojawić w najbliższych dniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here