Naga MarketsDolar amerykański pozostawał w ostatnich kilkunastu godzinach mocny i to miało wpływ na trendy głównych par. W krótkim terminie, analizując zarówno wykresy głównych rynków jak i wykres samego indeksu dolarowego widzimy pewne objawy „starzenia się” krótkoterminowych trendów, co wkrótce powinno doprowadzić do jakiś ruchów korekcyjnych.

Główna para dolarowa jaką jest EUR/USD kwotowana jest obecnie w prezentowanej we wczorajszym raporcie strefie wsparć, czemu towarzyszą lokalne, pozytywne dywergencje na wskaźnikach impetu.

Tym samym mamy na tym rynku symptomy zbliżającego się odbicia, które mogłoby podnieść kurs tej pary np. do okolic 1.2240. Dla mnie sygnałem rozpoczęcia jakiegoś większego ruchu korekcyjnego byłoby pokonanie okolic 1.2190, gdzie znajduje się szczyt ostatniej, lokalnej korekty. Wariant z odbiciem nie jest jedynym z możliwych i jego zanegowanie dla mnie nastąpiłoby w przypadku spadku kursu EUR/USD poniżej 1.2145. Na tym poziomie znajduje się dolne ograniczenie prezentowanej wyżej strefy wsparć. Taki ruch sugerowałby, że rynek jest słabszy niż można byłoby przypuszczać, a to mogłoby spowodować zejście np. do 1.2070, gdzie rozpoczyna się kolejna strefa wsparć.

Słabość jest z kolei kontynuowana na rynku GBP/USD, gdzie obecnie ustanawiane są nowe minima.

Tak jak pisałem wczoraj, celem dla tej pary wydaje się być dość szeroka strefa 1.3853-1.3710, której genezę pokazałem na powyższym wykresie. Jednak i na tym rynku krótkoterminowy trend jest moim zdaniem zaawansowany, wobec czego wkrótce będę oczekiwał jakiegoś większego odreagowania. Najbliższe na ten moment opory znajdują się na 1.3950 i ich pokonanie mogłoby być sygnałem do rozpoczęcia większej korekty.

Zaawansowany w krótkim terminie trend widzimy również na rynku USD/JPY czemu towarzyszy zbliżanie się do ważnych oporów oraz negatywne dywergencje na wskaźnikach impetu.

Jak pokazują przykłady z historii, taka kombinacja to często wiarygodny sygnał zbliżającego się przesilenia. Dla mnie sygnałem rozpoczęcia większej korekty byłoby zejście poniżej 109.0, gdzie widzę najbliższe, klasyczne wsparcia. Jeśli tak się stanie to korekta może się przedłużyć do strefy 108.55-108.40, gdzie widzę ważne wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here