Naga MarketsEUR/USD

Wyraźnym wzrostem z testem okolic ostatnich maksimów rozpoczął się obecny tydzień na rynku eurodolara. Przywraca to nadzieję inwestorom liczącym na kontynuację rozpoczętego w połowie sierpnia średnioterminowego ruchu korekcyjnego.

Co prawda ważne opory znajdujące się na 1.1720 nie zostały przy obecnym podejściu pokonane. Jednak już sam ich wyraźny test zaczyna podważać scenariusz opisywany przeze mnie w raporcie tygodniowym. Scenariusz ten zakładał rozbudowywanie trendu bocznego nawet do okolic 1.1510 w perspektywie najbliższych kilku sesji. Taki scenariusz wróciłby do gry jeśli pokonalibyśmy okolice 1.160, gdzie znajduje się dolna część prezentowanej na powyższym wykresie najbliższej strefy wsparć. Z obecnej perspektywy jest to scenariusz mniej prawdopodobny, w porównaniu np. do ostatniego piątku czy poniedziałku. Czekamy zatem na wyjaśnienie kierunku dalszego trendu omawianej pary. Wydaje się, że powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Jeśli kurs EUR/USD pokona okolice 1.1720, to pierwszych celów szukałbym na 1.18, a kolejnych w strefie 1.1950-1.20. Genezę tej ostatniej strefy pokazałem na poniższym wykresie.

GBP/USD

Nowe maksima widzimy z kolei na rynku GBP/USD. Tym samym spadek z końca minionego tygodnia z technicznego punktu widzenia okazał się być ruchem powrotnym do pokonanego, górnego ograniczenia formacji trójkąta kończącego.

Zgodnie zatem z regułami klasycznej analizy technicznej trend wzrostowy tej pary powinien być kontynuowany, a kolejne ważne opory, które powinny być celem dla tego trendu znajdują się na 1.3310. Z drugiej strony najbliższe, ważne wsparcia znajdują się na 1.3040 i są kluczowe dla tezy związanej z kontynuacją wzrostów tego rynku.

USD/JPY

Problemy z kontynuacją wzrostów widzimy na rynku USD/JPY. Ma to związek zarówno ze słabością dolara ale również z zatrzymaniem indeksu reprezentującego siłę jena na ważnych wsparciach.

Tym samym dopóki prezentowane wyżej wsparcia na JPY Indeks będą utrzymane, z kontynuacją wzrostów USD/JPY mogą być problemy. Utrzymanie wsparć znajdujących się na 111.55 jest dla mnie jednoznaczne z utrzymaniem sygnałów kupna powstałych po wybiciu górą z formacji trójkąta.

Dopóki zatem pozostajemy nad tym poziomem z grą na spadki byłby ostrożny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here