Naga MarketsEUR/USD

Kurs eurodolara podjął wczoraj próbę odwrócenia oglądanego przez ostatnie dni trendu spadkowego, jednak po zbliżeniu do dolnych partii ważnej strefy oporów nastąpiła ponowna aktywacja strony podażowej. Jak widać na poniższym wykresie, skutkiem tego były znaczące i dynamiczne spadki kursu tej pary, który to kurs obecnie znalazł się w okolicach minimów z 9 października.

Niestety opisana wyżej sekwencja zdarzeń dla mnie neguje scenariusz z dużą korektą płaską, o którym to pisałem w ostatnich raportach. Co to oznacza ? Moim zdaniem, że minima z 9 października są poważnie zagrożone, a to w przypadku ich pokonania powinno otworzyć drogę w kierunku wsparć znajdujących się na 1.1380 lub nawet na 1.1235. Wymienione wyżej wsparcia wynikają z proporcji fal. Opisany wyżej wariant jest dla mnie wariantem bazowym. Czy coś mogłoby go zmienić ? Tak, np. powrót nad 1.1560, co jednak patrząc na wykres indeksów reprezentujących siłę dolara oraz euro (patrz niżej) wydaje się mało prawdopodobne.

GBP/USD

Trudna staje się również sytuacja pary GBP/USD, gdzie w ostatnich godzinach widzieliśmy pogłębienie spadków, które póki co zostały zatrzymane na wsparciu usytuowanym na 1.3020.

Lokalna konsolidacja po ruchu w dół nie jest jednak zachętą dla kupujących. Zazwyczaj taki układ sugeruję kontynuację dotychczasowego trendu, w tym przypadku spadkowego. Jeśli zatem wyraźnie zejdziemy poniżej 1.3020, moim zdaniem droga w kierunku kolejnych wsparć (1.2885) może zostać otwarta. Co zmieniłoby obecny raczej pro spadkowy obraz tej pary ? Moim zdaniem ewentualny powrót nad 1.3130, gdzie widzę najbliższe opory.

USD/CAD

Nowe szczyty i towarzysząca im kontra podaży, to krótki opis zachowania rynku USD/CAD z ostatnich kilkunastu godzina.

Z obecnej perspektywy ostatnia, budująca się od dna z 16 października fala w górę na danych intraday wygląda na wypełnioną. Może to skutkować pogłębieniem spadków w najbliższej przyszłości. Najbliższe wsparcia znajdują się jednak między 1.3035 a 1.300. Dopóki strefa ta będzie utrzymana, dalsze wzrosty tej pary z punktu widzenia analizy technicznej w dłuższym terminie będą bardziej prawdopodobne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here