Naga MarketsEUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD przyniosło oczekiwane odbicie, choć póki co jego skala jest umiarkowana. Jak widać na poniższym wykresie obecnie testujemy pierwszą, ważną strefę oporów . Pozytywem jest to, że rynek dość umiarkowanie się od niej cofnął tworząc póki co lokalną konsolidację.

 Jak to z konsolidacjami bywa, o kierunku dalszego trendu zadecyduje kierunek wybicia. Punkty graniczne tego trendu bocznego, który wygląda na budującą się formację trójkąta rozszerzającego się usytuowane są na 1.1591 oraz na 1.1565. Na pokonanie jednego z nich obecnie czekamy. Wybicie dołem zanegowałoby w krótkim terminie scenariusz wzrostowy i mogłoby oznaczać ruch do okolic 1.1540, gdzie znajdują się kolejne wsparcia. Z drugiej strony wybicie z tej konsolidacji górą otworzyłoby drogę do okolic 1.1630, gdzie widzę kolejne opory. Jeśli chodzi o roboty inwestycyjne z Exerii, to wskazywany w ostatnich raportach jest obecnie w długiej pozycji (na danych 15 min), a poziom obrony dla niej znajduje się na 1.1557.

USD/CAD

Ciekawie zaczyna wyglądać sytuacja na rynku USD/CAD, gdzie obecnie testujemy górne ograniczenie budującej się od 2 października lokalnej konsolidacji.

Wybicie z niej górą czyli pokonanie okolic 1.2835 otworzyłoby drogę do rozwinięcia nowej fali w górę, a zaważywszy na średnioterminowy obraz tego rynku (patrz ostatni raport tygodniowy) mogłoby otworzyć drogę do zdecydowanie wyższych poziomów cenowych. W takim przypadku kolejnych celów dla tego rynku szukałbym w okolicach 1.2890, gdzie między innymi znajduje się 38 % zniesienie ostatniej fali spadkowej.

EUR/NZD

Mocne odbicie na rynku EUR/NZD, które obserwowaliśmy w ostatnich godzinach może sygnalizować zakończenie ruchu korekcyjnego, który oglądaliśmy od 11 września.

Potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby pokonanie okolic 1.7676, gdzie znajdują się ważne, prezentowane wyżej opory. Jeśli takie wybicie nastąpi, to pierwszym poważnym celem dla tej pary byłyby okolice ostatnich szczytów czyli 1.7815. Zważywszy na średnioterminową strukturę fal, wariant wzrostowy wydaje się być preferowany. Mechaniczny poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 1.7535.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here