Naga MarketsEurodolar

Kurs eurodolara podczas wczorajszego, popołudniowego handlu zbliżył się do górnego ograniczenia wskazywanej w poprzednim raporcie strefy wsparć i dość dynamicznie odbił. Jak widać jednak na poniższym wykresie, to odbicie zatrzymało się w okolicach ważnych oporów. Aktywacja podaży zepchnęła ponownie kurs EUR/USD w pobliże ostatnich minimów.

Wygląda więc na to, że mieliśmy pierwszą próbę zakończenia budującej się od 28 sierpnia spadkowej korekty. Póki co próba ta była nieudana. Tym samym, dla mnie najlepszą strategią względem eurodolara jest wyczekiwanie na jakieś przekonywujące sygnały zakończenia spadków, gdyż na obecnym etapie jatakiego sygnału jeszcze nie widzę. Co mogłoby być takim sygnałem ? Pierwszym, powrót nad najbliższy opór znajdujący się na 1.1610. Dla mnie ważniejszym sygnałem byłoby jednak co najmniej przetestowanie okolic 1.1677, gdzie znajdują się kolejne, prezentowane na powyższym wykresie opory. Z drugiej strony ważna strefa wsparć rozciąga się w dalszym ciągu między 1.1515 a 1.1465 i dla inwestorów kupujących na wsparciach jej test i wykształcenie w jej obrębie jakiejś (np. świecowej) formacji odwrócenia może być sygnałem do podjęcia stosownych działań.

USD/JPY

Komplikuje się sytuacja na rynku USD/JPY. Jak widać na poniższym wykresie naruszyliśmy ważne opory, o których pisałem we wczorajszym raporcie.

Tym samym scenariusz uznający oglądane od 31 sierpnia wzrosty wydaje się tracić na aktualności, gdyż jak na korektę, ta zwyżka zaszła po prostu za daleko. Być może więc do głosu zaczyna dochodzić scenariusz średnioterminowy, który zakłada wybicie górą ze sporego kanału. Mogłoby to otworzyć drogę do ataku na szczyt jeszcze z grudnia 2016 roku.

Moim zdaniem jeśli pokonamy okolice 111.80 droga do realizacji takiego scenariusza zostałaby z punktu widzenia analizy technicznej otwarta. Co mogłoby przywrócić krótkoterminowy scenariusz spadkowy dla tej pary (w postaci np. budowania konsolidacji) ? Dla mnie, ewentualne zejście poniżej 111.15, gdzie widzę dość ważne wsparcia.

USD/CAD

Bardzo silny ruch w górę i wybicie z klasycznego kanału, to najkrótszy opis zachowania rynku USD/CAD z ostatnich dni.

Moim zdaniem w krótkim terminie ten trend jest już „zmęczony” i w perspektywie najbliższych kilkudziesięciu godzin oczekiwałbym jakiejś realizacji zysków. Kluczowe wsparcia znajdują się dopiero w okolicach 1.3080, a tym samym pokusa zamknięcia zyskownych, długich pozycji wydaje się spora. Średnioterminowy obraz tego rynku jest jednak pro wzrostowy, a więcej na ten temat pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here