EUR/USD

Po wyraźnym cofnięciu z końcówki minionego tygodnia kurs eurodolara wszedł w lokalną konsolidację pod oporem usytuowanym na 1.2350. Póki co nie generuje żadnych konkretnych sygnałów odnośnie dalszego kierunku trendu.

Moim zdaniem takim sygnałem będzie kierunek wybicia z tego lokalnego trendu bocznego. Stanie się to faktem po pokonaniu 1.2370 lub 1.2310. Czekamy zatem na ruch wybijający, który biorąc pod uwagę zaawansowanie trendu bocznego, powinien pojawić się na najbliższych dwóch sesjach. Ewentualne wybicie dołem z tego trendu bocznego otworzyłoby drogę w kierunku strefy 1.2210-1.2160, gdzie znajdują się kolejne ważne wsparcia. Z drugiej strony pokonanie oporu na 1.2370, czyli wybicie z trendu bocznego górą otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.2570. Znajduje się tam górne ograniczenie średnioterminowej już, bo budującej się od 25 stycznia formacji poziomego trójkąta rozszerzającego się.

GBP/USD

Kolejne podejście pod górne ograniczenie opadającego trójkąta rozszerzającego się oglądamy z kolei na rynku GBP/USD i biorąc pod uwagę ilość ruchów w obrębie tej formacji można powiedzieć, że w krótkim terminie jesteśmy w ostatnim oknie czasowym, gdzie może się pojawić wybicie z tej formacji górą.

Górne ograniczenie ww. trójkąta czyli główny opór znajduje się na 1.3930 i jeśli zostanie w dobrym stylu pokonany, to droga do rozwinięcia nowej fali w górę zostanie z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otwarta. Z drugiej strony, co mogłoby się stać jeśli kurs GBP/USD zacząłby się cofać ? Moim zdaniem ważnym w krótkim terminie wsparciem są okolice 1.3820 i jeśli poziom ten zostałby pokonany, to moim zdaniem otworzyłaby się droga w kierunku strefy 1.3580-1.3490, gdzie usytuowane są kolejne, ważne wsparcia. Ich genezę pokazałem na powyższym wykresie.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here