Naga MarketsW ostatnich dniach uwagę uczestników rynku przykuwa poziom 3,80 zł na franku szwajcarskim. Warto przypomnieć, że jest to poziom bardzo ważnego, długoterminowego oporu (zamienionego spadkiem z końcówki lipca ze wsparcia), w obrębie którego znajduje się też poziom Overbalance, a więc wysokość odmierzonej, najwyższej do tej pory korekty w ruchu spadkowym, prowadzonym od końcówki ubiegłego roku.

Póki zatem poziom 3,80 zł nie zostanie definitywnie wybity, trend spadkowy ma prawo zostać zachowany. Jeśli spojrzymy na wykres dzienny, widoczne są w ostatnich dniach zmagania z tymże poziomem. Podaż jak na razie broni się w jego obrębie, co dostarcza tym samym dość istotnych informacji, a więc potwierdzenia istotności poziomu 3,80 zł.

Od strony transakcyjnej można to rozegrać na dwa sposoby. W obecnym, bazowym scenariuszu błędem nie wydaje się próba angażowania po krótkiej stronie rynku pod oporem, choć tutaj warto mieć świadomość tego, że szanse sprzyjały będą wariantowi podażowemu przy założeniu, że na obecnych dwóch testach oporu się zakończy. W sytuacji, gdyby rynek zaczął ponownie testować obszar 3,80 zł, z każdą kolejną próbą szala zaczęłaby się przechylać w stronę wariantu generującego scenariusz alternatywny, czyli wybicie górą (można wówczas rozważyć pozycję długą), którego realizacja otwierałaby drogę w kierunku 3,90-3,92 zł, przy okazji zamieniając 3,80 zł ponownie we wsparcie.

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here