Naga MarketsPodczas wczorajszego popołudniowego handlu kurs eurodolara zanotował dynamiczne wzrosty i jak widać na poniższym wykresie osiągnięta została ważna strefa oporów, o której pisałem w ostatnim raporcie.

W strefie tej uaktywniła się strona podażowa, co doprowadziło do dynamicznego ruchu w dół, a na dziennych świecach powstała formacja gwiazdy spadającej. Formacja ta jest jedną z podstawowych formacji odwrócenia, a tym samym mamy na tej parze pierwsze sygnały przesilenia. Obecnie kurs eurodolara próbuje wrócić do wczorajszych maksimów, a tym samym póki co nie mamy potwierdzonych sygnałów przesielnia czy też sygnałów rozpoczęcia większej, spadkowej korekty. Jeśli jednak wczorajsze, wieczorne minima (1.2364) zostałyby pokonane, to moim zdaniem sygnały pro spadkowe zostałyby na omawianej parze potwierdzone. Patrząc na wykres indeksu dolarowego, wydaje się, że możliwa jest jeszcze jedna, marginalna fala osłabienia amerykańskiej waluty (w perspektywie kilkunastu dni – w dłuższym dolar raczej dalej będzie się osłabiał), a to z kolei mogłoby doprowadzić do pokonania wczorajszych maksimów na EUR/USD. Moim jednak zdaniem potencjał takiej fali byłby mocno ograniczony.

Podsumowując, na wczorajszej sesji pojawiły się pierwsze sygnały przesilenia na rynku EUR/USD, które jednak póki co nie zostały potwierdzone. Moim jednak zdaniem, w perspektywie 2-3 sesji stosunek potencjału do ryzyka dla długich pozycji utrzymywanych na tym rynku zaczyna się robić negatywny, a tym samym wydaje się, że inwestorzy mający podobne podejście mogą obecnie szukać okazji do zamykania pro wzrostowych pozycji na tym rynku.

Chwilowe pogłębienie spadków, a następnie mocne odbicie z testem ważnych oporów, to krótki opis zachowania rynku USD/JPY z ostatnich kilkunastu godzin.

Moim zdaniem na tej parze brakuje jeszcze jednej, wypełniającej impuls budujący się od 18 stycznia fali w dół, po której to pojawianiu oczekiwałbym jakiejś większej i dłuższej w czasie wzrostowej korekty. Wydaje się, że obecnie taka fala się buduje. Modelowo celem dla tej marginalnej fali w dół powinna być strefa 108.15-107.27, której genezę pokazałem na powyższym wykresie. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego znajduje się dla mnie na 109.77.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here