Naga MarketsEUR/USD

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przynosi wyraźne osłabienie dolara, a biorąc pod uwagę techniczny obraz indeksu dolarowego oraz niektórych głównych par zaczyna to sugerować, iż trend taki się pogłębi.

Nawet jeśli na prezentowanym wyżej wykresie indeksu dolarowego ma się budować tylko trend boczny (od szczytu z 15 sierpnia), to obecnie bylibyśmy mniej więcej w połowie drogi do ważnych wsparć. Moim zdaniem nie można też wykluczyć budowania korekty płaskiej rozszerzonej od ww. maksimum, a to dawałoby jeszcze większy potencjał na osłabienie amerykańskiej waluty.

W tym świetle sygnały, które widzimy np. na rynku EUR/USD mają swoje uzasadnienie. Osłabiający się dolar powinien wspierać wzrosty kursu tej pary, co niemal od początku obecnego tygodnia ma miejsce.

Jak widać na powyższym wykresie, po pokonaniu stromej linii trendu spadkowego kurs eurodolara zbliża się do kolejnych oporów. Są one tworzone między innymi przez wewnętrzne linie kanału spadkowego. Opory te znajdują się między 1.1483 a 1.1518. Ich pokonanie otworzyłoby drogę co najmniej do okolic 1.1603, gdzie znajdują się kolejne opory wynikające z proporcji fal. Jeśli chodzi o poziom obrony dla scenariusza wzrostowego, to znajduje się on dla mnie na 1.1406.

USD/CAD

Jeżeli dolar amerykański ma się osłabiać, to ciekawą parą wydaje się być rynek USD/CAD. Jak pisałem to już wczoraj wypełnia się tutaj duża formacja klina korekcyjnego.

Wycie z tej formacji dołem czyli pokonanie okolic 1.3086 otworzyłoby drogę do głębszych spadków. W takim przypadku pierwszych celów szukałbym w okolicach 1.29, gdzie widzę ważne wsparcia. Moim zdaniem para ta może być ciekawym instrumentem do gry na spadki. Do takiego celu można wykorzystać jedną ze strategii kierunkowych znajdujących się w Exerii. Jedna z takich strategii uruchomiona np. na danych 15 minutowych (2.1_EFIX_T_short) ma już krótką pozycję z poziomem obrony (na ten moment) znajdującym się na 1.3131Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here