Naga MarketsSilny funt brytyjski, słabe euro i jen oraz płaski w krótkim terminie rynek dolara amerykańskiego, to syntetyczny opis zachowania głównych walut na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.


EURUSD

Powyższe ruchy głównych walut spowodowały mocne cofnięcie na rynku EUR/USD, a ruch ten zdołał pokonać ważne wsparcie znajdujące się na 1,2340.

Moim zdaniem ten ruch w dół jest korektą całego oglądanego od 6 kwietnia umacniania euro względem dolara i jak widać na powyższym wykresie zdołał już sprowadzić kurs omawianej pary do strefy kolejnych, ważnych wsparć. Od tych wsparć nastąpiło dynamiczne odbicie, a obecnie rynek buduje lokalną konsolidację pod ważnymi oporami (1,2340). Pokonanie tego oporu będzie jednoznaczne z wybiciem górą z lokalnej konsolidacji, a to oznaczałoby zakończenie korekty spadkowej na tym rynku. Z drugiej strony wyraźne zejście poniżej wczorajszego minimum byłoby dla mnie pierwszym objawem słabości tej pary co w dłuższej perspektywie mogłoby wygenerować mocną falę spadkową. Więcej na ten temat napiszę w raporcie tygodniowym.

GBPUSD

Mocny funt wspiera trend wzrostowy na rynku GBP/USD, gdzie jak widać na poniższym wykresie zbliżyliśmy się do szczytu z końca marca.

Moim zdaniem droga do kontynuacji wzrostów jest na tym rynku otwarta i tak będzie dopóki nie zejdziemy poniżej 1,4166, gdzie znajduje się dola część ważnej strefy wsparć tworzonej przez wewnętrzne linie lokalnego kanału wzrostowego. W przypadku kontynuacji wzrostów kolejnych celów szukałbym w okolicach 1,4330, a następnych na 1,440.

USDJPY

Wybicie górą z kilkudniowej konsolidacji otwiera drogę do dalszych wzrostów kursu USD/JPY.

Różne zależności w obrębie ostatnich struktur wzrostowych wskazują na strefę 108,15-108,45 jako na pierwszy poważny cel dla obecnej zwyżki. Moim zdaniem taki wariant będzie wariantem preferowanym  dopóki najbliższe wsparcie znajdujące się na 107,15 będzie utrzymane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here